war

Різдвяні програми та богослужіння на Українському радіо

4.01.2019 р., 18:05

З нагоди Різдва Христового, яке християни східного обряду відзначають 7 січня, в ефірі каналів Суспільного радіо звучатимуть тематичні програми та прямі трансляції Різдвяних богослужінь.

5 січня
О 10:30 Українське радіо та Радіо Культура транслюватимуть зі Стамбулу (Туреччина) підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм. Коментуватиме ведучий Роман Коляда.

О 15:00 у програмі "Шаровари-шоу" на Радіо Культура ведучий Захар Давиденко говоритиме про щедрівки та колядки, традицію цих співів та їхню модифікацію.

О 16:35, у передріздвяні вечори 5 і 6 січня, на слухачів Радіо Культура чекає різдвяне оповідання канадсько-української письменниці Ольги Мак "Розігріті душі" у виконанні заслуженого артиста України Бориса Лободи, в якому щира колядка, виконана дитячими голосами, творить дива навіть у радянському селі.

О 21:00 у програмі "Вистава без антракту" на Радіо Культура звучатиме радіопостановка повісті Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом" у виконанні артистів Національного академічного українського драматичного театру ім.М.Заньковецької. Колоритні образи Кума та Чуба створили знані актори Олександр Гринько та Федір Стригун. Роль гонорової красуні Оксани гратиме Таїсія Литвиненко, а відчайдушного коваля Вакулу відтворить Богдан Козак. Український переклад Максима Рильського. Музика композитора Євгена Станковича.

6 січня
О 8:30 на Українському радіо та Радіо Культура можна буде почути наживо божественну літургію і процес вручення Томосу про автокефалію митрополиту Української православної церкви зі Стамбулу (Туреччина). Ефір коментуватиме ведучий Роман Коляда.

О 9:15 в ефірі Радіо Культура звучатиме спецвипуск щоденної ранкової програми "Культура Live", в якій обговорюватимуть проголошення автокефалії православної церкви в Українській Народній Республіці у 1919 році Директорією УНР на чолі з Симоном Петлюрою. До студії завітають директор музею Української революції 1917-1921 рр. Олександр Кучерук та історикиня, археографиня і музеєзнавиця Ірина Преловська. А фольклорист і музикант Валерій Гладунець розкаже про пісенну традицію різдвяних колядок в різних регіонах України.

О 16:40 в рамках спецпроекту Суспільного до Різдва в ефірі Українського радіо та Радіо Культура ведучий Роман Коляда спілкуватиметься в студії з представником Православної церкви України та релігієзнавицею Тетяною Деркач про значення Томосу для України та зміни, які він принесе в життя вірян.

О 17:00 Українське радіо транслюватиме наживо Різдвяне богослужіння з Володимирського собору. Службу вестиме Святійший і Блаженніший Філарет І. Протягом ефіру церемонію коментуватимуть Роман Коляда і представник Православної церкви України.

О 20:05 в ефірі Українського радіо транслюватиметься у записі Різдвяне богослужіння в греко-католицькому Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яке відбудеться у цей день годиною раніше.

7 січня
О 6:05 Українське радіо транслюватиме наживо Різдвяне богослужіння в греко-католицькому Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

О 8:12 до студії "Культура.Live" на Радіо Культура завітає фольклористка Галина Бондаренко, котра розкаже про походження Різдва, трансформацію святкування Різдва, а також про народні і сучасні різдвяні традиції.

А вже о 10:00 на Українському радіо та Радіо Культура відбудеться трансляція Різдвяного богослужіння у Софійському соборі (Київ). Службу вестиме предстоятель Української православної церкви Епіфаній.

Також на Радіо Культура протягом усіх святкових днів звучатимуть тематичні поезії. Зокрема, можна буде почути вірші Івана Малковича та Юрія Андруховича у виконанні авторів.

Новини по темі