Мобільний додаток

Червоний хрест обіцяє допомогти захопленим Росією українським морякам — Клімкін

27.11.2018 р., 14:49

Міжнародний комітет червоного хреста вживатиме всіх заходів для доступу до захоплених росіянами українських моряків і надання їм медичної допомоги.

Про це повідомив у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками переговорів із президентом Міжнародного комітету червоного хреста Пітером Мауерером.

"Зранку переговорив з президентом Міжнародного комітету червоного чреста Пітером Маурером. Комітет вживатиме усіх наявних заходів для доступу до наших моряків і надання їм необхідної медичної допомоги", — написав Клімкін.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.
 
 
Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
За словами уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової, у Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.
 
Після цих подій президент України Петро Порошенко закликав парламент запровадити воєнний стан.
 
26 листопада парламент запровадив воєнний стан на частині території України, який триватиме 30 діб. Як заявив у сесійній залі президент Порошенко, воєнний стан запроваджується у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

 

Червоний хрест обіцяє допомогти захопленим Росією українським морякам — Клімкін

Новини по темі