Мобільний додаток

Росія порушила всі базові фундаментальні норми міжнародного права — Клімкін

26.11.2018 р., 14:44

Дії Росії у Керченській протоці та Чорному морі — це порушення всіх базових фундаментальних норм міжнародного права.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час прес-конференції керівництва МЗС та Військово-Морських Сил ЗС України у зв’язку з черговим актом агресії Росії проти України.

За словами Клімкіна, агресія Росії — це узурпація суверенних прав України, гарантованих другою конвенцією ООН стороною міжнародного права, якою є Росія.

"Маніпуляційні заяви Росії про начебто порушення державного кордону Росії є за визначенням нелегітимними, оскільки є рішенні всіх міжнародних органів, в тому числі генеральної асамблеї ООН, які стали підставою для запровадження цивілізованими країнами світу санкцій проти Росії", — налолосив Клімкін.

Він також додав, що дії Росії є також порушенням свободи судноплавства та статей 38 та 44 конвенції ООН з морського права.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.
 
Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
 
Вночі 26 листопада на засідані РНБО підтримали пропозицію у зв’язку з ситуацією в Азовському морі запровадити в Україні воєнний стан. Сьогодні Верховна Рада має розглянути це питання.
Росія порушила всі базові фундаментальні норми міжнародного права — Клімкін

Новини по темі