Мобільний додаток

Вадим Карандій: Під час ЗНО єдиного центру прийняття рішень не існує

13.06.2018 р., 18:27

В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" про особливості ЗНО-2018 розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Скільки років в Україні відбувається ЗНО?

- Якщо говорити як про загальнообов'язкову форму вступних іспитів, то 11-ий рік поспіль.

Які головні висновки можна зробити про те, що в цій сфері відбувається?

- Ця тема досить жваво обговорюється в суспільстві. Питання проведення вступних іспитів, справедливого вступу, справедливості доступу до вищої освіти залишаються актуальними. Ми намагаємося цей процес видозмінювати, щоб він відповідав потребам як навчальних закладів, так і самої реалізації навчального процесу.

  Цього року найтоповіша тема - запровадження аудіювання під час ЗНО з іноземної мови, прийняття розмовної мови. Ми не стоїмо на місці.

Які напрямки, які спеціальності є найбільш популярними? А також прокоментуйте факт про 65 скарг під час ЗНО з іноземної мови.

- Дійсно, в офіційному порядку поданих заяв було лише 65. Більшість цих заяв пов'язано з певними питаннями процедури проведеня ЗНО. Не всі пов'язані зі звуком чи відтворенням звуку за допомогою пристрою, були й інші моменти.  Чотири особи виявили своє бажання перескласти іспити під час додаткової сесії.

 Найпопулярнішим предметом залишається українська мова і література. Маємо понад 30 000 учасників.

Кількість рекордсменів-учасників ЗНО, які набрали максимальну кількість балів, з яких регіонів, з яких міст ці абітурієнти?

- Загальної інформації ще немає. Вся інформація уже є в базі Українського центру, але вона ще не аналізується. Завтра відбудеться засідання експертної комісії про порогові шкали.

 Оголошення результатів і вже відкриття данних по базам відбудеться лише з 15 червня, тоді, коли абітурієнти, випускники навчальних закладів будуть мати доступ для того, щоб ними користуватися відповідно за призначенням.


ЗНО - більш прозора система, яка може краще оцінити якість знань, ніж тоді, коли це були вступні іспити до навчальних закладів. Чи відомі вам випадки про кількість батьків чи дітей, які і досі намагаються комусь дати хабара.

- Такі факти  є. Але за підсумками ЗНО, наприклад з хімії, маємо зафіксовано 470 випадків порушень проведення ЗНО, внаслідок 470 осіб втратили право на результати тесту, тобто їм результати не будуть зараховані. Порушення: списування, використання заборонених засобів, неадекватна поведінка, інше.

 Система побудована таким чином, що немає єдиного центру прийняття рішень. Рішення приймаються певним технологічним ланцюжком за участі різних суб'єктів цього процесу. Однозначно однієї особи, одного місця, де приймається рішення, в системі не існує.

Вадим Карандій: Під час ЗНО єдиного центру прийняття рішень не існує

Новини по темі