Мобільний додаток

Київський патріархат закликає вірян протидіяти УПЦ МП

30.04.2018 р., 12:46
Українська православна церква Київського патріархату звернулася до вірян, які хочуть протидіяти спробам Московської церкви не допустити отримання Томосу про автокефалію.
 
Відповідне звернення опублікував архієпископ, керівник інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій (Зоря).
 
У зверненні вказані контактні адреси Вселенського Патріархату (поштова та електронні) і приклади тексту (короткий та розширений) - для тих, хто бажає долучитися до тисяч листів із підписами на підтримку Томосу автокефалії, які два роки тому вже були направлені з кожної парафії Київського Патріархату.
 
"Під час одного з візитів нам повідомили, що ці листи приходили щодня мішками, так що їх не було де складати", - зазначив архієпископ Євстратій.
 
Листи варто писати грецькою, турецькою, англійською, російською мовами, листи на українській мові потребуватимуть перекладача.
 
Зазначимо, церковне начальство Української православної церкви Московського патріархату просить вірян надсилати листи до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві.
 
Президент України Петро Порошенко 17 квітня заявив, що передав звернення до Вселенського патріарху з проханням надати Томос про автокефалію Української православної церкви. Він висловив сподівання, що на найближчому Синоді Константинополь прийме позитивне рішення і воно  буде прийнято до 1030-ої річниці святкування Хрещення Русі-України, що відзначатиметься у липні цього року. 
 
18 квітня Глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.
 
Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.
Київський патріархат закликає вірян протидіяти УПЦ МП

Новини по темі