23 лютого день народження – 92 роки – відзначає філія ПАТ НСТУ Дніпровської регіональної дирекції. За цей час відбулося чимало змін. Перша передача Катеринославського радіо вийшла в ефір 23 лютого 1926 року. Про це повідомила газета "Звезда" (нині "Зоря").
Перша міська радіостанція знаходилася у приміщенні облвиконкому. На другому поверсі були обладнані студія і апаратна. В ефірі звучали уривки з літературних творів, потім газетні повідомлення і новини. В студії працювали два диктори і піаніст, а трансляцію забезпечували інженер, два техніки і моторист. З другої половини 1927 року мовлення почалося з приміщення клубу на вулиці Полтавській (нині вулиця Кірова). Потужність передавача складала вже два кіловати. А в 1928 році запрацювала чотирикіловатна станція. Того ж року була організована радіо драматична експериментальна студія. Першою прозвучала вистава “У тієї Катерини” за твором Тараса Шевченка.
У другій половині 60-х завершується спорудження нового радіобудинку на вулиці Івана Сірка, 43. Радійці отримали у своє розпорядження нові оснащені апаратно-студійні комплекси, що дозволяли вести програми різного рівня складності. Дві мовні, камерна та концертна студії використовувалися для ведення програм у прямому ефірі, а також для запису ансамблів, оркестрів, хорових колективів, радіопостановок. За цією адресою Дніпропетровські радійці працюють й нині. З 1998 року почалася планомірна комп’ютеризація творчо-виробничого процесу.
З двотисячних років Дніпропетровське обласне радіо працює і на ІІ каналі у діапазоні середніх хвиль (873 кГц) 18 годин на добу. Тут звучать інформаційні, мистецькі, пізнавальні, суспільно-політичні передачі, є блоки програм для дітей, розважальні, постійно транслюються літературні твори та радіоспектаклі. У 2006 році закінчилася ера магнітних плівок, радіо перейшло на цифрові носії.
Згодом обласне радіо охоплює територію всієї Дніпропетровщини.
"Нова ера розвитку радіо розпочалася 1 серпня 2016 року, коли розпочато мовлення у FM – діапазоні на частоті 87,5 МГц у Дніпрі, 106 МГц у Нікополі, 92,4 МГц у Кривому Розі. Це 3 години 10 хвилин на добу. З травня 2017 року розпочато мовлення на каналі "Культура" на УКХ частоті 66,74 МГц у Дніпрі та 69,56 МГц у Кривому Розі. Три години на добу культурно – мистецьких передач, радіовистав, музичних передач із фонотеки радіо", – розповідає головна продюсерка редакції філії ПАТ НСТУ Дніпровської регіональної дирекції Ірина Івахненко.
Обласне радіо зібрало і зберегло записи понад 100 козацьких пісень, які отримали статус нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Змінилися часи. Змінюється епоха, змінилася і назва Дніпропетровська. І нині гордо і переконливо звучить "В ефірі Дніпро". Разом з Українське радіо: UAсуспільне радіо Дніпро змінюється, стає дискусійним майданчиком, активно долучає до участі громадськість.
"Щодня в ефірі радіо Дніпро о 7.10 ранкова інформаційна програма, у якій всі події дня прийдешнього, включення міст і районів області. О 12.10 "Відкрита студія" - інтерактивна передача на важливі суспільно-політичні теми. Радійці готують до ефіру цікаві культурологічні й освітні програми "Нота Бене", "Мистецький альбом". Незабаром, щосуботи й щонеділі в ефірі звучатиме інтерактивна музична передача для молоді", – зазначає головна продюсерка Ірина Івахненко.
Творчий колектив радіо Дніпро знаходиться у постійному пошуку, знаходить та реалізовує цікаві ідеї, створює нові передачі. Роботи радійців відзначалися нагородами престижних регіональних, всеукраїнських, міжнародних творчих конкурсів. Серед них – відзнаки фестивалів "Калинові острови", "Мій рідний край", "Професіонал ефіру".