Мобільний додаток

Україна не має послів у 17 іноземних державах

13.01.2018 р., 12:45

Через бюрократичну тяганину залишаються вакантними посади послів України в 17 державах, з якими Київ має дипломатичні відносини, повідомили в міністерстві закордонних справ країни.

Про це повідомляє DW.

Міністерство закордонних справ України констатує, що станом на січень 2018 року Україна не має послів у 17 іноземних державах.

Приміром, із травня 2009 року України не має посла в Ефіопії. Із серпня 2013 року залишається вакантною посада посла в Казахстані. Із квітня 2014 року не призначений посол України у Швейцарії, із травня того ж року - в Данії та Чорногорії, із червня - на Кубі, а з липня - в Алжирі. Із серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії й Вірменії.

Останній посол України в Росії Володимир Єльченко був звільнений українським президентом Петром Порошенком в грудні 2015 року. Торік звільнилися посади українських послів у Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії й Південно-Африканський Республіці (ПАР).

Посли в іноземних державах призначаються й звільняються президентом за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем'єр-міністра й міністра закордонних справ.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що процедура призначення послів - тривала, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження з главою держави, очікування агремана приймаючої сторони й підготовку указу президента.

Новини по темі