Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

У Чехії почалося голосування на президентських виборах

12.01.2018 р., 17:55

У Чехії почалися вибори президента країни, що відбуватимуться два дні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Це історично другі прямі вибори голови держави – раніше президента Чехії обирав парламент.

Дільниці відкрилися 12 січня о 14-й годині за місцевим часом (15-й за Києвом). Вони будуть працювати цього дня до 22-ї години, а 13 січня – з 8-ї до 14-ї. Результати будуть відомі пізно ввечері 13 січня.

У списку кандидатів на найвищу державну посаду цього разу дев’ять осіб, серед них і нині чинний президент Чехії Мілош Земан.

Серед кандидатів – також письменник і журналіст Міхал Горачек, учений-фізик, професор Їржі Драгош, лікар Марек Гілшер, дипломат Павел Фішер, політик, колишній голова уряду Чехії Мірек Тополанек, підприємець Їржі Гінек. Найстаршому з кандидатів 74 роки (це Земан), наймолодшому – 41. Жінок серед кандидатів на посаду президента Чехії немає.

У виборах візьме участь понад 8 мільйонів виборців, по всій Чехії і за її кордонами відкрилось понад 15 тисяч виборчих дільниць.

У разі, якщо жоден із кандидатів не набере більшості голосів виборців, тобто понад 50 відсотків від поданих чинних голосів, через два тижні – 26–27 січня – відбудеться друге коло виборів. У ньому візьмуть участь двоє кандидатів, які в першому турі назбирають найбільшу кількість голосів.

У Чехії, що є парламентською республікою, президент має обмежені повноваження, але деякі з них досить важливі – наприклад, призначення кандидата на посаду прем’єр-міністра для формування нового уряду.

Новини по темі