Мобільний додаток

Хор Українського радіо презентував арт-проект у Будинку звукозапису

22.12.2017 р., 15:12

Академічна хорова капела Українського радіо  у перед день Різдва провела завершальну мистецьку програму цього сезону - арт-проект Radio Choir_UA "Зустріч епох: Шнітке-Брукнер".

На сцені Будинку звукозапису в творчому тандемі зустрілися Академічний хор Українського радіо під орудою Юлії Ткач та Національний академічний духовий оркестр на чолі з маестро Михайлом Морозом.

У програмі концерту звучала  музика представників різних епох: А. Брукнера меса №2 мі-мінор, духовні акапельні твори та музика з кінофільму А. Шнітке. Учасники дійства охоче поділилися своїми думками.

Юлія Ткач, художня керівниця та головна диригентка хору:

Ця подія не тільки цікава, а й видатна. Наприклад, уже тим, що це є продовження великого циклу "Radio Chor_UA" спільно з Українським радіо.  Започаткований  цикл 26 жовтня. Сьогодні це вже третій концерт. Програма – суто класичний формат академічного спрямування. Цікаво ще й тим, що ми співпрацюємо з Національним  академічним духовим оркестром України (художній керівник  та головний диригент Михайло Мороз). І, найголовніше – це красива музика. Зокрема Антон Брукнер "Меса №2 мі-мінор" - неймовірне поєднання людського голосу професійного хору та духового оркестру. Враховуючи, що концерт напередодні Різдва, в концерті "Три духовні твори"  Альфреда Шнітке. До речі, один з творів ми возили до Польщі, де на потужному міжнародному фестивалі отримали першу премію. В нашій програмі звучав "Отче наш". На концерті були представники уряду країни, Прем’єр- міністр. Вони були так приємно вражені, що наступного року запросили наш хор на інавгураційний концерт під патронатом Президента.

Тетяна Коробка,  кандидатка мистецтвознавства, солістка хору Українського радіо:  

Концерт присвячений духовній музиці як православного спрямування, так і католицького різних епох і різних стилів. Сьогодні співаю в хорі разом з колективом. Загалом, я солістка. У хорі з 2005 року. Ще маю хормейстерську діяльність.

Віктор Давидено, учасник хору:

Свого часу я закінчив музичну академію по класу композиції Юрія Іщенка. І вже зараз деякі мої аранжування звучать у рідному колективі. У концерті "Зустріч епох: Шнітке - Брукнер" звучить фрагмент твору Й.-С.Баха  "Alleluia". Я дописав до цього твору партію клавесину. Виконує її Галина Куликовська.

Олександр Пірієв, ведучий концерту, продюсер музичних програм Українського радіо:
 
У концерті прозвучали твори Лесі Дичко, творчість якої нерозривно поєднана з Українським радіо.  А чого варті твори Дмитра Бортнянського. Його потужні твори свого часу були заборонені. В нашому концерті звучить його хоровий концерт №3 "Господи, Господи, силою Твоєю".

Найбільша в Україні акустична зала Українського радіо дає можливість насолодитися неповторним тембром хору, відчути первозданну міць та вибух звуку духового оркестру, стати свідком фантастичного злиття двох музичних явищ.
 

Людмила Чечель

Новини по темі