Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Майже половина українців вважає корупцію серйозною проблемою (аудіо)

7.12.2017 р., 20:16

Майже половина українців вважає корупцію серйозною проблемою, але й припустимим явищем, коли потрібно вирішити серйозні проблеми.

Такі результати загальнонаціонального опитування, що з 18-го вересня до 3 жовтня було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва і фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Медичні установи, за словами опитаних, - лідери побутових корупційних практик: 16% упродовж  останніх 3-х років давали гроші лікарям.
          
Докладно -  Катерина Шевцова:
                                                              
"Чи можна розв’язувати проблеми без хабарів? Із таких запитанням я звернулась до перехожих на вулицях Києва.

Під час опитування з’ясувалось: приблизно третина вважає, що хабарі це складова суспільних традицій, понад 40 відсотків називає їх наслідком низьких окладів посадовців, решта сказали, що це невід’ємна складова рИнкових відносин і тимчасове явище. На запитання чи вірять люди, що корупцію можна здолати , 30-ть відсотків відповіли ТАК! , 40-к – що майже не вірить, розповідає директор фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Що робити, якщо від вас незаконно вимагають гроші, а ви хочете притягти цю особу до відповідальності ? Не варто одразу зчиняти галас, знімати відео і викладати усе це у соціальні мережі, радить детектив Артем. Каже, так у вас не залишиться доказів.

Краще з’ясувати точно прізвище, ім’я і по-батькові хабарника, посаду, номер його кабінету, адресу роботи і о котрій годині цей діалог між вами стався – і з цими даними звертатися до правоохоронців, каже детектив".

Катерина Шевцова. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Майже половина українців вважає корупцію серйозною проблемою (аудіо)

Новини по темі