Мобільний додаток

Медична реформа буде імплементована за два роки (Аудіо)

11.09.2017 р., 19:56

За два роки медична реформа має бути імплементована, на її реалізацію знадобиться 14 мільярдів гривень. Чотири з них уже закладено в проект бюджету на 2018-й рік. Про це сьогодні говорив Президент Петро Порошенко на зустрічі з медиками. Частина з цих коштів, за його словами, надійде від конфіскації незаконних статків колишніх можновладців-втікачів.

З подробицями - Наталія Чабанна:

"Нагадаю, первинна медицина, відповідно до концепції реформи, буде безплатною для пацієнтів, а складніші послуги – оплачуватимуться частково за рахунок пацієнтів, або ж медичного страхування. На обов’язковому медичному страхуванні, серед інших, наполягає голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Проте, автори реформи стверджують, що навіть якщо впроваджуватимуться платні медичні послуги, їхня сума буде фіксованою і легальною – тобто не в кишеню лікарю а на розвиток, скажімо, лікарні. Щодо лікарів, то їхня зарплата зросте до рівня, який не змушуватиме мед працівників брати з пацієнтів винагороду. Зарплата, каже радник президента Марія Гайдар, зросте в рази. А медпрацівники сільської місцевості отримуватимуть ще й  мінімальний соціальний пакет – житло, автомобіль, інтернет-послуги, можливість підвищувати кваліфікацію.

Абсолютним нововведенням майбутньої мед реформи буде запровадження телекомунікативної медицини – розповіла Марія Гайдар. Тобто, лікарі первинної ланки матимуть змогу за допомогою інтернету отримувати консультації чи поради від спеціалістів вузького профілю щодо того чи іншого клінічного випадку.

Ідею телекомунікативної медицини в парламентському комітеті підтримали – принаймні його керівник Ольга Богомолець.

Для виконання цих планів уже безпосередньо на місцях, державі потрібно здійснити низку кроків – і законодавчих в тому числі – каже віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

А на місцях, так би мовити, просять до всього вже згаданого звернути увагу ще й на якість сільських доріг. Проблеми узагальнила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

Фахівці кажуть, що якісна безкоштовна медицина неможлива в принципі. Політичний експерт Ярослав Юрчишин, до прикладу, в ефірі одного з телеканалів назвав заяви однієї з опозиційних політичних сил про те, що вона не підтримає медреформу – популістичними".

Наталія Чабанна. Українське радіо.

Прослухати репортаж 

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Медична реформа буде імплементована за два роки (Аудіо)

Новини по темі