Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Яка вартість навчання у вишах України на бюджеті й "за контрактом" (Аудіо)

31.08.2017 р., 19:05

Цього року для навчання студентів за держзамовленням держава передбачила майже 24 мільярди гривень. Ці кошти підуть на підготовку понад двохсот дванадцяти тисяч бакалаврів, молодших спеціалістів, магістрів і аспірантів. А скільки коштує навчання в українських вишах на бюджеті й "за контрактом"?

Відповідь на це питання у переддень нового навчального року шукала Ольга Бутко:

"Навчання одного студента обходиться бюджету по-різному – залежно від спеціальності. Два роки тому в середньому це становило 25-ть тисяч гривень на рік. Відтоді, вочевидь, ця цифра зросла, каже експерт з освітніх питань Громадянської мережі ОПОРА Наталія Радиш. А ось вартість навчання "за контрактом", за її словами,  залежить, насамперед, від популярності навчального закладу серед вступників. Тож,  цього року абітурієнтам можна було знайти виш десь на периферії за вісім тисяч гривень на рік за контрактом. А можна було спробувати вступити до одного з найпопулярніших закладів країни – Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Тут рівень оплати – на кілька порядків вищий, і може становити і 26-ть, і тридцять дві, і тридцять дев’ять, і 46-ть тисяч гривень на рік. З чого виводились такі суми – пояснив проректор з науково-педагогічної роботи університету Володимир
Бугров.

У ще одному столичному виші, який протягом кількох останніх років незмінно входить до десятки найпопулярніших – йдеться про Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова – при встановленні вартості навчання "за контрактом" керувались іще й іншими критеріями, розповідає відповідальний секретар приймальної комісії, професор університету Тарас Олефіренко.

Встановлення вартості навчання "за контрактом" - відповідальність самого вишу. Однак, на певні аспекти автономності навчальних закладів у цьому питанні вже звернули увагу в профільному міністерстві, каже експерт Наталія Радиш.

Цікаво, що цього року від 5-ти до 12-ти відсотків зарахованих на бюджет відмовились від своїх місць. Ймовірно, віддали перевагу навчанню за контрактом, але на іншій спеціальності. Ще один факт. Цього року до Національного університету імені Тараса Шевченка було подано майже 58-м тисяч заяв. А зараховано на бюджетні місця різних рівнів – чотири тисячі осіб".

Ольга Бутко – Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Яка вартість навчання у вишах України на бюджеті й "за контрактом" (Аудіо)

Новини по темі