Мобільний додаток

Модернізовано основний бойовий танк України

17.08.2017 р., 09:12

"Київський бронетанковий завод" за власні кошти розробив нову модернізацію основного бойового танка Т-72А до моделі Т-72АМТ.

Про це повідомляє "Укроборонпром".

Фахівці заводу встановили на Т-72АМТ динамічний захист нового покоління - "ніж", який вже використовується на танках "Булат" і "Оплот". Цей динамічний захист знижує ефективність ворожих кумулятивних і бронебійних оперених підкалиберних снарядів, які є головними засобами знищення танків. Окрім того, він також ефективний проти боєприпасів, що діють за принципом "ударного ядра".

Для додаткового захисту Т-72АМТ обладнаний противокумулятивними гратами, які "розрізають" кумулятивні боєприпаси і захищають найуразливіші зони танка в бічній і кормовій проекції. Ефективність такого захисту було вже неодноразово доведено під час бойових дій не тільки в зоні АТО, а й в усьому світі.

В ході модернізації танк оснастили приладами нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. Такі прилади встановлені для всіх членів екіпажу.

Оператор-навідник отримав нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою "Комбат", яка має напівавтоматичне наведення по лазерному променю і здатна на відстані в 5 км пробити не менше 750 мм броні, при цьому, завдяки тандемній головній частини повністю ігнорується динамічний захист.

Додамо, що установка на Т-72АМТ нових цифрових радіостанцій від турецької компанії Aselsan і української "Либідь К2" допоможе не тільки поліпшити якість зв'язку, але і надійно його захистити. Ці радіостанції дозволяють танковим екіпажам напряму підтримувати зв'язок з піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою.

Модернізовано основний бойовий танк України

Новини по темі