Таким чином, буде створено окрему державну інституцію, яка надаватиме фінансову допомогу ОСББ у впровадженні енергоощадних заходів.
"Реформа енергетики займає одне з перших місць. Ми входили в сумну десятку найенергоємніших країн світу в 2014 році. Ця економіка приречена на програш, тому далі так продовжуватись не могло. 92 % - відсоток, який складав російський газ і російська енергетика в енергетичному балансі України. Вся влада, яка була до цього, була зацікавлена в найменшій енергоефективності економіки, адже це збільшувало тіньові доходи влади. Наші рішучі дії, що передбачали реверс газу, жорсткі кроки по наведенню порядку в енергетичній сфері, призвели до того, що ми вже більше 500 днів не купуємо в Росії жодного кубометру газу. Проте до того ми переплатили мільярди доларів, які могли піти на розвиток української армії, економіки, зрештою - на енергоефективність", - наголосив Президент України.
Нагадаємо, Закон визначає процедуру формування керівного складу Фонду, способи та джерела наповнення бюджету Фонду, організацію внутрішнього контролю та аудиту, перелік заходів з енергоефективності, що можуть фінансуватися Фондом, та вимоги до них.
Передбачається, що для роботи Фонду будуть залучені як кошти з державного бюджету, так і кошти міжнародних донорів. ЄС і Уряд Німеччини підтвердили готовність надати як мінімум 120 млн євро. Супровід проектів, які реалізовуватимуться за кошти фонду, здійснюватиме спеціальний технічний офіс.