Ivan NAVI: Я думаю, що традиційним поціновувачам "Щедрика" моя версія не сподобається

Ivan NAVI: Я думаю, що традиційним поціновувачам "Щедрика" моя версія не сподобається

Ivan NAVI презентував власну інтерпретацію культової композиції Миколи Леонтовича "Щедрик" у несподіваному стилістичному рішенні. Трек виконаний у стилі R&B, а незвичайне аранжування поєднує традиційність із новим звучанням.

Як тривала робота над новим музичним баченням "Щедрика", хто з відомих українських режисерів долучився до створення кліпу на цю композицію, та чи розраховує артист на негативну реакцію від слухачів — про це Ivan NAVI розповів Марії Бурмаці в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь. Також співак поділився радощами батьківства та своїм ставленням до новорічних свят.

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба Ivan NAVI

Після тридцяти років мої цінності змінилися, і це додало мені душевного спокою

Іване, ти батько маленького хлопчика. Як твій син реагує на новорічні свята?

Чудово! Особливо йому подобається, коли тато бере в руки акордеон і грає різноманітні мелодії. Раніше я діставав акордеон лише на свята, наприклад, на Коляду, але тепер це трапляється частіше, бо Дарчику дуже подобається. Він і сам пробує щось грати, натискаючи на клавіші. Я думаю, що це росте майбутній артист.

Будемо чекати й від нього музичних новин! А що йому приніс Святий Миколай?

Святий Миколай приніс йому дуже багато подарунків: санчата, хатинку, яку видає різні звуки, а також фрукти, бо солодощі він ще не їсть (ми йому не дозволяємо такого). Бабуся з дідусями його теж щедро"запакували" подарунками.

А що Святий Миколай приніс тобі?

Прекрасний настрій! [посміхається]. Вже настав той час, коли ти сам автоматично перетворюєшся на Святого Миколая. Скажу відверто: мені це набагато приємніше, ніж коли я сам отримував подарунки від нього.

Я жодним чином не хотів зіпсувати цю пісню, а навпаки — додати їй нового дихання й сучасного бачення

Сьогодні ти презентуєш свою версію "Щедрика". Що спонукало тебе звернути увагу на таку відому композицію?

Не буду мудрувати й придумувати якісь історії. Якщо бути відвертим, я прийшов до товариша, мого аранжувальника Андрія Лемішки, щоб записати інший трек. А він каже: "Я тут зробив демо до легендарної щедрівки "Щедрик". Не хочеш послухати?". Я погодився. Вона мені настільки сподобалась, що я сказав Андрію відкласти пісню, яку я прийшов записувати, тому що вирішив спробувати записати цю колядку. Андрій спершу думав запропонувати її іншим артистам, але я його переконав не віддавати нікому. Записав кілька дублів, надіслав своїй команді — вони сказали, що це звучить цікаво, але незвично чути легендарну колядку в стилі R&B. Але ми вирішили спробувати. Я думаю, що традиційним поціновувачам "Щедрика" моя версія не сподобається, тому що це одна з найвідоміших у світі колядок. З одного боку було трохи небезпечно брати її та переробляти, але мені в цій стилістиці вона дуже сподобалась, і я сподіваюся, що багатьом людям вона відгукнеться. Адже традиційного звучання цієї колядки вже дуже багато, і здивувати ним складно. Я жодним чином не хотів зіпсувати  цю пісню, а навпаки — додати їй нового дихання й сучасного бачення.

Ти сказав, що час на запис і зйомку були досить стислими, адже ви зі звукорежисером спершу планували записати іншу пісню. З якими викликами довелося зустрітися під час запису?

На цю колядку ми ще й кліп зняли. Цю відеороботу було знято за шість годин однією камерою. Я вдячний Володимиру Шурубурі, режисерові, з яким я вже неодноразово співпрацював, він сказав, щоб я йому надсилав йому різні свої пісні. Я завжди бачу, коли Володя захоплений якимось треком, а коли не дуже. Цією колядкою він дуже захопився, і ми буквально за шість годин відзняли цю відеороботу. Вона дуже нестандартна і я можу відверто сказати, що вона чудово вписується в цю музичну стилістику. Хто знає Львів і район Левандівка, то я назвав би цю відеороботу  "Коляда на Левандівці".

 Сім'я та батьки в нашому житті — це найважливіше

Цей рік добігає кінця. Які найяскравіші моменти ти можеш виділити за ці 12 місяців?

У мене кожен день яскравий, бо поруч син, який постійно змінюється.  Зізнаюся, досить часто знайомі та люди, яких я давно не бачив, кажуть, що я випав з творчості й запитують, куди я зник. Але мудрі люди, які віддали багато зусиль, щоб досягти якихось результатів у будь-яких сферах, розповідали мені, що найбільше в своєму житті шкодують, що проґавили час, коли їхні діти були маленькими. Вони кажуть, що перші рік-два життя дитини не варто присвячувати кар’єрі, адже саме в цей час можна пропустити найважливіші моменти її розвитку. Я вирішив, що 2024 рік я присвячу тому, щоб максимально як батько брати участь в становленні та розвитку мого синочка, а також більше часу приділяти сім'ї. Після тридцяти років мої цінності змінилися, і це додало мені душевного спокою.

Що ти хотів побажати нашим слухачам у ці різдвяно-новорічні свята? 

Передусім бажаю українцям незламного духу та сил допомагати нашим Збройним силам України. Хочу, щоб усі наші воїни у 2025 році якомога швидше могли воз’єднатися зі своїми сім'ями й відсвяткувати теперішні і майбутні свята. Напевно, це найбільше моє побажання, тому що я розумію, що сім'я та батьки в нашому житті — найважливіше, і це треба найбільше цінувати. Все решта насправді не грає ролі. Окрім здоров'я, звісно. Я досить часто їжджу виступати в госпіталях, тому хочеться також побажати відновлення сил нашим воїнам, швидкого одужання, здоров'я, сили та наснаги нашим захисникам і захисницям.

 

Редакторка текстової версії — Олена Кірста.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.