Біля штурвалу зорельота іконка Миколая: Гордій Старух видав різдвяний альбом "Світло"

Біля штурвалу зорельота іконка Миколая: Гордій Старух видав різдвяний альбом "Світло"

Музикант і саундпродюсер Гордій Старух представив різдвяний альбом "Світло" – збірку переспівів народних пісень зимового циклу з різних регіонів України. До альбому ввійшли коляди з Поділля, Київщини, Житомирщини, Буковини, Бойківщини та Львівщини. "Світло" показує багатство українських різдвяних традицій, поєднуючи їх із сучасним звучанням, від jungle до синтвейву.

"Ви здивуєтесь, як можуть звучати наші традиційні коляди та інструменти. Бо в своїй музиці я стараюсь якомога менше втручатися в оригінальні мелодії і структуру пісень і максимально відриватись в саундпродакшені та експериментах зі звучаннями традиційних інструментів. Фактично кожна коляда сама мені диктувала, в якому стилі їй звучати, від чого одноманітністю тут і не пахне", — розповів Гордій Старух в ефірі Радіо Промінь.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба Гордія Старуха

"Радий презентувати вам свій новий різдвяний альбом "Світло". Це альбом переспівів народних пісень зимового циклу, покликаний дарувати тепло в час, коли темрява огортає нас все більше в усіх сенсах. І, повірте, ви здивуєтесь, як можуть звучати наші традиційні коляди та інструменти. Бо в своїй музиці я стараюсь якомога менше втручатися в оригінальні мелодії і структуру пісень і максимально відриватись в саундпродакшені та експериментах зі звучаннями традиційних інструментів. Фактично кожна коляда сама мені диктувала, в якому стилі їй звучати, від чого одноманітністю тут і не пахне. Одна коляда, наче саундтрек до космічної мандрівки, де біля штурвалу зорельота іконка Миколая, як покровителя мандрівників і ви летите Бог зна куди, бо цього разу людство не впоралося. Друга перенесе вас у затишне село десь на Львівщині, де колядує вся громада разом із перебраними у маски колядниками. Третя – то поліський jungle в поєднанні з середньовічною ірландською колядкою. У ній мені допомагав дитячий хор "Краєчка" із Перемишля, де співають як діти з місцевої української діаспори, так і ті, хто залишив рідний дім через війну. Власне ця пісня є своєрідний такий soft power – нагадування світу про Україну. А ще й бойківський акустичний дабстеп, інді колядка з Київщини, синтвейв колядка із Поділля. Ну і, звісно, рок-коляда з Житомирщини. Також при записі я використовував рідковживані українські народні інструменти, як от поліська дудка-викрутка або дудка-колянка, буковинська п'ятидіркова денцівка, подільський ріг, традиційний полтавський бубон, імітація бойківських бурдунових цимбалів та басолі і, звісно, колісна ліра. Ну, я про ці інструменти часто розповідаю в своєму блозі, так що можете підписатись при нагоді. Ідея створення такої платівки народилася під час спільної роботи з Jerry Heil та Kozak Siromaha над композицією "Зірка" минулого року. Тоді ми робили авторську колядку, а оскільки в мене на цьому пунктик через мого предка Остапа Нижанківського, який написав одну із найвідоміших колядок "Бог ся рождає", то я так захопився, що накопав матеріалу на цілий альбом. Тож, сподіваюся, ця робота добре зігріє вас цієї зими", — розповів Гордій Старух в ефірі Радіо Промінь.

Також читайте інтервʼю Гордій Старух: Ми накопичуємо дух наших предків століттями, щоби він пригодився в такі скрутні часи.

Щоб не пропускати найкращі українські новинки, підписуйтеся на подкаст шоу українських премʼєр "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.