Українські військові 43-ї артилерійської бригади. Фото: Угрупування Об'єднаних сил
Ситуація на Покровському напрямку залишається тяжкою
Яка зараз ситуація на Покровському напрямку?
Ситуація на Покровському напрямку в зоні відповідальності 15-ої бригади оперативного призначення НГУ залишається тяжкою, як і на всьому напрямку. Ворог наприкінці жовтня розпочав штурмові дії, залучивши дуже великі резерви в напрямку населеного пункту Селидове, навколо якого точаться основні бойові дії. Ворог сконцентрував основні сили та основний удар здійснює в напрямку населеного пункту Вишневе. Чисельність ворожих груп не зменшується, ворог підготував велику кількість резервів, залучив їх одночасно з декількох напрямків, готуючи завчасно собі плацдарми для просування південніше та північніше. І залучає велику кількість штурмових груп, які постійно намагаються рухатися — і в день, і вночі. Також цей рух прикривається дуже сильним вогнем артилерійських засобів враження різного калібру. Підійшовши трохи ближче, ворог активно застосовує РЕБ-засоби, створюючи перешкоди в радіогоризонтах для проведення нашої розвідки. Відтак стало набагато складніше залітати вглиб. Ворог також намагається залучати броньовану техніку. Протягом вчорашньої доби на позиції нашого підрозділу, а також суміжних підрозділів, які виконують на цьому напрямку бойові завдання, здійснювалися сім спроб наступів. Вони були успішно відбиті. Але ворог активно застосовує FPV-дрони й намагається своєю піхотою здійснювати штурмові дії саме районів зосередження, маршрутів висування та наших позицій, що наразі ускладнює роботу.
Ворог регулярно застосовує тактику масованих піхотних штурмів
Ми вже чули заяву головнокомандувача Олександра Сирського про те, що сили оборони зараз тримають один з найпотужніших наступів росіян від початку повномасштабного вторгнення. І одна з цілей – це Покровськ. Чим важливе для окупантів це місто і в які в них плани далі можуть бути?
Ворог залучає дуже велику кількість саме живої сили, оскільки він випробував різні тактики щодо пересування, намагання на цьому напрямку здійснювати штурмові дії за рахунок бронегруп та механізованих колон, але саме тактика масованих піхотних штурмів дуже регулярно застосовується. Щодо Покровська, місто вагоме і логістично вигідне, тому ворог має намір реалізувати свої стратегічні цілі, про які заявляє.
Варто стримувати на тих рубежах, які є. Мову про Покровськ потрібно трошки відтерміновувати або не ставити в перспективу і докладати максимум зусиль для того, щоб не допустити просування ворога далі і розвитку таких подій. Тому сьогодні докладається максимум зусиль, залучаються всі наявні силові засоби для того, щоб цього не допустити.
Піхотні групи росіян забезпечені ранцевими РЕБами, їх важко вражати в лісосмугах
Як зміниться тактика росіян, коли зникнуть зелені насадження та лісосмуги? І чи нівелюється значення лісосмуг з нарощуванням безпілотників, які їх перелітають?
Тут дуже широкі й масивні лісосмуги, які дуже густі та засаджені деревами. Тому ворог дуже активно їх використовував, тобто це було просування за рахунок лісосмуг та агломерації населених пунктів, які розташовані дуже щільно і близько один до одного. Противник використовував ці природні та географічні дані для того, щоб максимально не демаскувати себе та намагатися просуватися вперед. Зараз трошки листя опало, але це суттєво не змінює ситуацію, оскільки все ж таки густина цих лісосмуг залишається такою ж. І якщо це вже будуть не більших груп, а менші, це також тяжко. Ворог дуже активно застосовує засоби РЕБ, накопичує їх, передає на передню лінію. Тобто навіть піхотні групи забезпечені ранцевими РЕБами, які здійснюють подавлення дронів аеророзвідного типу та FPV-дронів. Тому в лісосмугах теж важко вражати FPV-дронами за рахунок висоти дерев.
Не варто сподіватися, що з настанням дощів ворог буде менш активний
Зараз вже відчутно холодає і цікаво, яка температура зараз на вашому напрямку. Як погодні умови, зокрема, якщо почнуться дощі, сніг, багнюка, будуть ускладнювати чи переорієнтовувати тактичні зусилля ворога?
Вже почалися приморозки і до цього часу були періодичні дощі, але не суттєві. Ворог намагається максимально використати для пересування цю погоду. Але вже відчувається якість пересування на польових, ґрунтових дорогах, коли починаються дощі. Коли зайдемо в осінньо-зимовий період з постійними дощами, це суттєво ускладнить пересування колісної техніки, забезпечення як для нас, так і для ворога. І пересування гусеничною технікою стане більш актуальним. Але ворог має значний запас таких транспортних засобів, як МТ-ЛБ, БМП, тому не варто сподіватися, що з настанням дощів ворог буде менш активний або полишить ці спроби.