Окупанти вчаться у ЗСУ, але і ми модернізуємо свої підходи — речниця ОТУ "Луганськ"

Окупанти вчаться у ЗСУ, але і ми модернізуємо свої підходи — речниця ОТУ "Луганськ"

Найскладніша ситуація під час наступу російських окупантів на Донбасі склалася зараз у районі Торецька та Нью-Йорка. Про це розповіла в ефірі Українського Радіо речниця Оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" Анастасія Бобовнікова. На Сіверському напрямку відбуваються штурми росіян  із бронетехнікою, у районі Часового Яру ворог використовує малі групи, у Торецьку бої у місті. І на всіх напрямках ворог застосовує артилерію, авіацію і дрони. Росіяни добре вчаться у ЗСУ, зазначає Бобовнікова. "Те, що ми починали застосовувати на початку повномасштабного вторгнення, вони впроваджують зараз, зокрема, тактику малих груп". Водночас Сили оборони України також вчаться і модернізують свої підходи, зазначає речниця ОТУ "Луганськ".

0:00 0:00
10
1x

 

Ілюстративне фото: facebook.com/24th.brigade

 

Найскладніша ситуація у районі Торецька та Нью-Йорка

Що відбувається у боях на Торецькому, Краматорському та Сіверському напрямках?

Загалом на цих напрямках ситуація залишається складною, проте контрольованою. Відносно стабільна ситуація біля Часового Яру – противник штурмує малими групами без застосування техніки. На Сіверському напрямку на перший погляд спокійніше, там менша статистика штурмів, проте ворог наступає із броньованою технікою, що ускладнює завдання нашим захисникам. Найскладніша ситуація залишається у районі Торецька та Нью-Йорка, противник намагається прорвати нашу оборону, постійно напирає живою силою. На всіх напрямках ворог застосовує артилерію, авіацію і дрони.

Щодо броньованої техніки — це стара розконсервована техніка чи нові зразки?

Наскільки мені відомо, це здебільшого важка радянська техніка — танки Т-62, старі БМП. А також ворог застосовує новітню російську зброю, зокрема безпілотники, FPV- та розвідувальні дрони, які виготовлені зараз.

Чи підсилюють росіяни свої позиції на якихось напрямках?

Вони підсилюють свої позиції по всіх напрямках. Ми постійно бачимо підвіз боєкомплекту, дронів, логістичних речей, відбувається поповнення особового складу противника на позиціях. На сьогодні росіяни застосовують переважно тактику малих груп. Це десятки штурмів за день, проте малими групами — 3-4 людини. Як вже було сказано, на Сіверському напрямку відбуваються штурми з технікою, у районі Часового Яру ворог використовує малі групи, на Торецькому напрямку відбуваються бої у місті, там своя специфіка. Росіяни добре вчаться у нас. Те, що ми починали застосовувати на початку повномасштабного вторгнення, вони впроваджують зараз, це стосується, зокрема, тактики малих груп. Хочу сказати, що на нашому напрямку більшість ворожих штурмів є безуспішними.

Практично кожен наш запущений дрон потрапляє в ціль

Чи вдається нам застосовувати якісь нові тактики та підходи проти російських окупантів?

Звісно, ми також вчимося і модернізуємо свої підходи. Зокрема, це використання БПЛА. Ми намагаємося застосовувати FPV-дрони ефективніше за ворога — практично кожен наш запущений дрон потрапляє в ціль. Постійно проводиться навчання на FPV, навіть самі бійці виготовляють дрони, навчаються і потім навчають інших.

"Він одразу забезпечує сімʼю, виплачує іпотеку і йде вмирати в Україні"

За повідомленнями Генштабу ЗСУ, росіяни втратили вже понад 650 тисяч осіб. Чи змінюється якість цього "людського матеріалу"?

На нашому напрямку стоять штатні підрозділи, укомплектовані контрактниками. Поповнюються вони також контрактниками. Зараз у РФ вже затверджено розмір одноразової допомоги при підписанні контракту — 1 млн рублів. Це вартість квартири у Підмосковʼї, а уявіть, що це значить для "Ваньки з глибинки". Він одразу забезпечує сімʼю, виплачує іпотеку і йде вмирати в Україні з упевненістю, що його родина забезпечена. Тому ми бачимо, що контрактників серед росіян дуже багато.

Наскільки вони підготовлені, тобто наскільки їх складно утилізувати?

Утилізація проходить на високому рівні. Звісно, вони проходять якусь підготовку, але їхня мотивація дуже низька. Росіяни кидають позиції, є непоодинокі випадки дезертирства, адже вони отримали гроші — це все, що їм було потрібно. Якщо вони біжать на нас з автоматами, то ми успішно відбиваємо ці штурми. Щодо екіпірування, вони оснащені нормально — бронежилет, каска, російський піксель, все є.

 "Дайте нам все, що у вас є, і ми переможемо"

12 жовтня відбудеться вже 25-та зустріч союзників України у форматі "Рамштайн". Яких результатів можна очікувати, на вашу думку?

Я вважаю, що змусить Росію до миру лише сильна Україна. Тому будь-що, що робить нас сильними, допомагає нищити Росію. Але насправді Україну роблять сильними саме українці, тому варто йти у військо, підписувати контракти з підрозділами Сил оборони, посилювати тих, хто понад два роки воює у боях, волонтерити, донатити — це гарантовано наблизить нашу перемогу.

А щодо озброєння — потрібна його більша кількість чи має бути якісно інша зброя?

Чим більше зброї, тим краще. Ми готові воювати будь-чим насправді. Наш моральний дух дуже високий, тому випадки, коли хлопці навчалися працювати на новій артилерійський системі за тиждень — непоодинокі. Саме тому ми кажемо західним союзникам: дайте нам все, що у вас є, і ми переможемо.

Останні новини
"Абстрактна євроінтеграція" чи "прості соціальні рішення від Кремля": Присяжнюк про президентські вибори в Молдові
"Абстрактна євроінтеграція" чи "прості соціальні рішення від Кремля": Присяжнюк про президентські вибори в Молдові
Промінь рекомендує: Женя і Катя з треком "Бачити тебе щодня"
Промінь рекомендує: Женя і Катя з треком "Бачити тебе щодня"
"Молитва, видряпана на стіні, буде вічною, допоки стоїть храм": дослідник давніх графіті про "середньовічний вандалізм"
"Молитва, видряпана на стіні, буде вічною, допоки стоїть храм": дослідник давніх графіті про "середньовічний вандалізм"
"Укренерго" успішно втримує баланс, про відключення світла у найближчі 2-3 тижні не йдеться — Рябцев
"Укренерго" успішно втримує баланс, про відключення світла у найближчі 2-3 тижні не йдеться — Рябцев
"Союзники України в очікуванні виборів у США". Як зміниться міжнародна підтримка, аналізує Мартинов
"Союзники України в очікуванні виборів у США". Як зміниться міжнародна підтримка, аналізує Мартинов
Новини по темі
Флот РФ у пасивному режимі, проте його бойовий потенціал зберігається, ― Риженко
Системі ви хабаря не дасте ― Миткалик про реформування та цифровізацію МСЕК
"Заходу треба зробити висновки". Максим Розумний про вибори у Грузії та Молдові
Улюблене для чотирьох поколінь: історія Радіо Промінь
"В історії ООН не було слабшого Генерального секретаря, ніж Гутерреш" — Єльченко про візит Генсека ООН до Росії