Перший подзвін: "Пиріг і Батіг" видав першу частину триптиха "Замордовані"

 Перший подзвін: "Пиріг і Батіг" видав першу частину триптиха "Замордовані"

Фольк-проєкт "Пиріг і Батіг" видав першу частину триптиха "Замордовані", який присвячений українським поетам, замордованим під час радянської окупації. Ця збірка пісень стала символічним подзвоном пам'яті, відтвореним через поезію та музику.

"Зрештою ці частини ми вирішили називати словом "подзвін" Власне цю назву я взяв від поезії Григорія Аврамовича Чупринки," — розповів куратор проєкту "Пиріг і Батіг" Мар’ян Пиріг в ефірі Радіо Промінь.

Робота над збіркою розпочалася з початком повномасштабного вторгнення і триває досі. В альбомі представлені твори Євгена Плужника, Миколи Вороного, Василя Бобинського, Василя Стуса, Володимира Свідзінського, Василя Вишиваного та інших. Візуальну складову проєкту створила харківська артстудія Aza Nizi Maza.

0:00 0:00
10
1x

Фото:  Пресслужба Пиріг і Батіг

"Нещодавно ми завершили роботу над першою частиною триптиха "Замордовані". Зрештою ці частини ми вирішили називати словом "подзвін." Отже скоро ви почуєте подзвін перший. Власне цю назву я взяв від поезії Григорія Аврамовича Чупринки, є в нього такий чудовий твір "Подзвіння" і він дуже перегукується власне з тим матеріалом, із тим, чим ми займаємось, бо ми на цьому триптиху будемо репрезентувати поетів не тільки Розстріляного відродження, а й взагалі всіх, хто був замордований під час радянської окупації. Тож матеріал доволі щемкий і дуже багато до нього буде також додаткової інформації. Отже раді презентувати вам цей щемкий матеріал. Також на цьому альбомі присутні друзі Батога — це Володя Андрущак і чудова Ніна Гаренецька. Візуальну частину до цього матеріалу робила наша улюблена артстудія з Харкова Aza Nizi Maza", — розповів куратор проєкту "Пиріг і Батіг Марʼян Пиріг в ефірі Радіо Промінь.

Нагадаємо, у лютому "Пиріг і Батіг" видав пісню "І гріховна, і свята" на вірш Григорія Чупринки.

Також читайте інтервʼю Пиріг і Батіг: На альбомі "Замордовані" — текст побратима, якого замордували ті ж люди, що й колись Леонтовича і Чупринку.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу українських премʼєр "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.