Ілюстративне фото ЕnergyX
"Навіть якщо не буде ракетних ударів, обмеження електроенергії будуть у будь-якому випадку"
"Цієї осені в кращому стані перебуває генерація, виробничі потужності, які можуть виробляти енергію. Проблема минулої зими була власне в тому, що від 90% ракетних ударів постраждали підстанції. Йдеться про об’єкти "Укренерго", ті, які з’єднують виробника – наприклад, атомну електростанцію – і власне споживача – нас із вами, будинки, промислові підприємства. Це об’єкти, які знижують чи підвищують рівень напруги і вони найбільше постраждали", – розповів Юрій Корольчук..
Сама генерація електроенергії, додав експерт, постраждала значно менше і може виробляти електрику. Проте це не виключає необхідності відключень у холодний період року: "Проблема в тому, що взимку буде більше споживання електроенергії – є опалення, люди вмикають обігрівачі. Тому найкращим варіантом, як і в минулому році, буде відключення електропостачання. У Міненерго заявляють, що зараз не планують відключення електроенергії. Але зараз у цьому й немає потреби. Проте навіть якщо не буде ракетних ударів, обмеження електроенергії будуть у будь-якому випадку. "Укренерго" визнали, що на 70-80% підстанції відновили. Але це середня температура по палаті: є об’єкти, де 30%, 50%. Проблема в тому, що ці об’єкти не зможуть просто дати той обсяг електроенергії, який хотітиме споживач. Тож до обмежень готуватися потрібно", – стверджує Корольчук.
Юрій Корольчук. Скриншот
4-8 годин на добу без світла — за попереднім прогнозом
Експерт додав, що минула зима була тепла, відключення становили 4-6 годин. Цього року не виключено, що без електроенергії доведеться бути до 8-ми годин на добу (максимальна тривалість відключень – за найгіршого розвитку подій): "Один із представників компанії ДТЕК озвучив коридор їхньої компанії – 4-8 годин. Тобто 8 годин – це офіційна цифра, яка фігурує. Це не просто фантазія, яку хтось придумує, це графіки, які сьогодні складаються. "Обленерго", "Укренерго" готуються і споживач повинен розуміти, яка може бути ситуація: наскільки будуть відключати, де це будуть робити. Хоча діяти будуть залежно від обставин конкретної зими, ударів росіян та іншого" (тобто, на сьогодні, 13 вересня, ніхто не може точно спрогнозувати можливу тривалість відключень електроенергії в Україні у холодний період року і чи будуть ці відключення взагалі – ред.)
"Генератори в багатоквартирних будинках, газові балони – це неправильний шлях"
Наостанок експерт порушив тему забезпечення українців альтернативними джерелами живлення. Корольчук розповів, що ще у червні постало питання, якою може бути зима, і розпочався купівельний сплеск: багато продавців, які закупили генератори ще торік, почали активніше виставляти свої товари. "Я маю лише претензію, що влада за минулий рік нікого не покарала за завищені ціни. Хтось на цьому спекулював і нечесно заробив, зловживаючи довірою українців. Генератори в багатоквартирних будинках, різні газові балони для підігріву їжі – це неправильний шлях. Це вихід із ситуації, але якщо люди користуються ним, то мають дотримуватися правил безпеки. Наприклад, мати вдома вогнегасники. Проте це в будь-якому випадку небезпечно і неправильно", – наголосив експерт.