Ігнат: Російські пропагандисти вже "знищили" в Україні десять "Patriot"

Ігнат: Російські пропагандисти вже "знищили" в Україні десять "Patriot"

На російських пропагандистських каналах уже "знищили" на території України десять зенітно-ракетних комплексів "Patriot". Це зазначив з іронією в ефірі Українського Радіо речник Командування повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи активізацію ворожих повітряних атак України у травні. Крім пропаганди, інша мета активізації повітряних ударів – намагання посіяти в Україні паніку, каже речник Командування повітряних сил ЗСУ. І незмінними залишаються власне воєнні цілі. Хоча здебільшого противник застосовує ті ж ракети, що протягом усієї війни. Ворог атакував і до травня "іскандерами", "кинджалами". Але з отриманням ППО України тих же "Patriot", російські балістичні ракети тепер не досягають цілей. Зокрема, 16 травня всі шість запущених по Україні ракет Х-47М2 "Кинджал" були збиті.

 

0:00 0:00
10
1x

ЗРК "Patriot". Фото: U.S. Army photo

"Patriot" під прицілом 

Росіяни, атакуючи Київ, переслідують декілька цілей, констатував Юрій Ігнат Українському Радіо:

1.    Пропагандистські

2.    Воєнні

3.    Намагання посіяти в Україні паніку

4.    Намагання виснажити ППО

"Росіяни розуміють, що ми використовуємо боєкомплекти зокрема західних ракет. А одна з основних цілей – це, звісно, вразити цілі в Києві. Ви бачите, що щодня на російських пропагандистських каналах "знищують" "Patriot" – один, другий, п’ятий, десятий. Тож їм вкрай потрібно показати своєму населенню, що щось знищено, що російська зброя найкраща, щоб якось впливати на російський народ". 

Росія змінює час атак, а Україна міняє ППО

"Росіяни застосовують те ж ракетне озброєння, що й раніше, просто тоді ми не могли його збивати – наприклад, балістичні ракети – а зараз уже маємо кілька комплексів, які можуть це робити. Я маю на увазі серед ракет ворога не лише "іскандери", але й "кинджали", – зазначив Ігнат. Те, що противник змінюватиме час пуску ракет, світлу та темну пори доби, було очевидним, адже ворог намагається по-різному атакувати, щоб застати зненацька нашу протиповітряну оборону, якомога болючіше вдарити по Україні та завдати більше жертв.  "Ми бачимо, що комплекси, які застосовують "іскандери", запускають і з короткої відстані, а це говорить й про те, що сповіщення повітряної тривоги надходитиме не так довго, як було, коли обстріли велися з Каспійського чи Чорного моря. Тут мова йде про лічені хвилини з моменту пуску до початку роботи нашої ППО", – констатував Юрій Ігнат.  

Юрій Ігнат. ФБ-сторінка

Протягом місяця збито 177 із 198 російських ракет

З 28 квітня по 29 травня цього року російські агресори застосували 198 ракет, з яких українське ППО збило 177 (89%). Це підрахував оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За типами ракет агресора запущені/збиті:

– 137/126 – Х-101/555.

– 31/28 – "Калібр".

– 18/16 – "Іскандер"-М/К.

– 7/7 – Х-47М2 "Кинджал"

– 5/0 – Х-22.

В ефірі Українського Радіо Олександр Коваленко зауважив: "коли в травні нинішнього року було перехоплено українськими ППО першу ракету Х-47М2 "Кинджал" (6 травня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук підтвердив, що українські військові збили російську ракету "Кинджал" за допомогою комплексу Patriot. США неофіційно підтвердили це теж – ред), про яку російська пропаганда говорила, що вона не має аналогів у світі та її неможливо перехопити, першою реакцією пропаганди РФ було: "це українці брешуть, вони знищили щось інше, це був не "Кинджал". Росіяни навіть намагалися розповсюджувати фейк нібито це було перехоплено бетонобійну бомбу, а не "Кинджал". Хоча цим фейком вони лише підтвердили примітивність свого "Кинджалу". А саме те, що його бойова частина ідентична корпусу бетонобійної бомби. А поверх цієї бойової частини встановлюється обтікач, тобто той загальний корпус, який ми бачимо на фото та відео. Отже, коли спростовувати було вже неможливо, росіяни перейшли до іншого моменту ― почали говорити, що це такий випадковий збіг, так буває, мовляв, "дурням щастить, ось і збили". Щастить чи не щастить, але ми бачимо: 16 травня шість "Кинджалів" знищені нашими ППО. Тобто він не є якоюсь унікальною ракетою, і відповідні засоби спроможні ці ракети знищувати, тим самим зменшуючи терор, що його Росія намагалася поширювати весь час розв'язаної нею війни", – констатував військовий експерт.

16 травня всі шість запущених по Україні ракет Х-47М2 "Кинджал" були збиті. Як повідомляла заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх, одна система "Patriot" була тоді пошкоджена, але її полагодили і вона знову в повністю робочому стані.  Це було "незначне ушкодження", уточнила Сабріна Сінгх.

Мер Києва Віталій Кличко показав 12 травня цього року іноземним і українським журналістам залишки ракет та дронів, якими Росія вбиває мирних українців і руйнує населені пункти. У тому числі Кличко показав залишки збитої українським ППО ракети "Кинджал". Фото: ФБ-сторінка "Віталій Кличко"