Євробачення - 2023: які шанси на перемогу в гурту "Tvorchi", який представлятиме Україну цьогоріч? Коментує голова української делегації

Євробачення - 2023: які шанси на перемогу в гурту "Tvorchi", який представлятиме Україну цьогоріч? Коментує голова української делегації

Вчора на телеканалі Суспільне Культура відбувся фінал Національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення"-2023, переможцем якого став гурт "Tvorchi". Колективу принесла перемогу у Нацвідборі пісня "Heart of Steel". Глядачі віддали музикантам 10 балів, тоді як журі — 9, тобто друге місце. Вже наступного року дует представить Україну на міжнародному змаганні у Ліверпулі. Детальніше про підсумки Нацвідбору Українське радіо розмовляло з головою делегації України на Євробаченні Оксаною Скибінською.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Вражень від фіналу Нацвідбору дуже багато, тому що ми дуже довго до цього готувались. Пів року ми намагалися зробити Нацвідбір таким, щоб він був і унікальним, адже Україна зараз в особливих умовах війни, але й, щоб зберегти дух "Євробачення", яке є місцем єднання. Сподіваюся, нам вдалося передати унікальність через концепцію, яку зрештою всі й побачили, ​​— серце України продовжує битися під землею і серце на сцені символізувало велике серце України, яке живе і є сильним. Й збіглося, що українці обрали пісню "Серце зі сталі", — розповіла Оксана Скибінська.

Голова делегації України на Євробаченні зазначила, що цього року в пісні переможця відсутні етномотиви. "Heart of Steel" має більш західне звучання: "Це не можна назвати ані перевагою, ані недоліком, адже музика завжди сприймається суб’єктивно. Тут хто чого шукає і чекає в музиці.

Етніку ми представляли на Євробаченні в 2021 та 2022 роках. Ми пишаємося цим, адже це те, за чим Україну впізнають. Але так само в історії участі України в "Євробаченні" були композиції з відсутністю саме етнічних елементів, а більше — з новими, сучасними західними віяннями. Й цього року українці визначили саме так, що це має бути модернова музика із дуже стильним звучанням".

"Головне — яку якість ми запропонуємо, адже головне, щоб музика була самобутня, якісна й відображала стан музичної сцени України зараз. Палітра української музики дуже велика й ми маємо показувати все, що в нас є", — додала Скибінська. 

За словами голови української делегації на Євробаченні, наступним етапом буде підписання договору з переможцями: "Після того, як буде підписаний договір, розпочнеться робота над підготовкою. Працюватиме команда Суспільного мовлення, команда артистів. Цього разу часу на підготовку в нас є більше, ніж зазвичай, тому що Національний відбір ми провели фактично на два місяці раніше, ніж у попередні роки".

Наостанок гостя торкнулася ставок західних букмекерів, які передрікають перше місце знову для України: "Безумовно, їдучи на конкурс, ми прагнемо перемогти. Ми боремося за перемогу, адже це завжди новий артист, який вкладає в пісню нові меседжі, свою працю, свої сподівання. Тому не можна сказати, що якщо Україна перемогла минулого року, то вона вже не може перемагати.

Разом з тим, це конкурс і говорити про букмекерів також ще надто рано. Україна першою визначила свого артиста з 37 країн. Тому спочатку потрібно підготуватися, придумати, як це буде звучати і виглядати і лише після цього можна буде говорити про конкретику. Проте, звісно, ціллю є найвищий результат".

"Євробачення"-2023 буде дуже особливим, унікальним: такого конкурсу ще не було ніколи, коли проводить конкурс одна країна, проте від імені іншої. Тому ми активно працюємо над присутністю, видимістю України в різних аспектах конкурсу", — підсумувала Оксана Скибінська.

Фото: РБК