У "ДТЕК" розповіли, як довго триватимуть відключення електроенергії та як для цього обирають будинки

У "ДТЕК" розповіли, як довго триватимуть відключення електроенергії та як для цього обирають будинки

Місяць тому Росія завдала масового ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України. Тоді російські військові пошкодили 40% відсотків енергетичної інфраструктури, і як наслідок почалися масові вимкнення електроенергії. Як довго ще триватимуть аварійні відключення електроенергії? За якими критеріями обирають будівлі для вимкнення світла? Хто фінансує відновлення підприємств? Про це в ефірі Українського радіо розповів виконавчий директор "ДТЕК" Дмитро Сахарук.

0:00 0:00
10
1x

Як довго триватимуть аварійні відключення електроенергії

Відлік потрібно робити не від першого обстрілу, а від останнього. Ми мали три великі хвилі обстрілів і щодня маленькі. Кожен наступний обстріл віддаляє нас від нормального надання енергії людям і бізнесу. Останній великий обстріл був минулого понеділка, а останній локальний був позавчора, під час якого одне з наших підприємств було обстріляно і були пошкоджені мережі та обладнання. Тож щодня у нас боротьба між двома речами: вони атакують, ми ремонтуємо.

Тому прогнози постійно змінюються відповідно до ситуації з обстрілами. Найбільш реалістичним буде наступний: ми будемо продовжувати ремонтувати, трохи покращувати ситуацію, але до нормальної стану, який був до обстрілів, ми, на жаль, не зможемо дійти аж до повного закінчення обстрілів або створення нашої можливості збивати всі ракети, які летять на наші енергетичні підприємства та інфраструктуру.

Про руйнування та відновлення енергетичної інфраструктури

Ракети фізично прилітають на підприємства, які виробляють електроенергію та її передають. Після обстрілу там купа брухту, значні руйнування обладнання, великі прірви після ракет. У деяких випадках, на жаль, вони атакують двома-трьома ракетами, а одному випадку було вісім одночасно на одне підприємство. Там протягом тижня чи двох відбувається розбір завалів. Потім шукається вціліле обладнання. Далі проводиться пошук обладнання, яке необхідно встановити замість пошкодженого. Потім це обладнання, якщо воно є, монтується, тобто починається будівництво частини підприємства чи підстанції заново. Вже після того, як обладнання встановлено, включається світло. На це потрібен час.

Що відбувається під час планових відключень світла

Планове вимкнення — це забезпечення збалансування попиту і пропозиції на електроенергію. Якщо у конкретному вузлі споживання 100 мегаватів, а у ньому можна виробити чи передати туди фізично 80 мегаватів, то необхідно вимкнути споживачів, які споживають зайві 20. Для цього розробляється графік, який свідчить, що 20 мегаватів — це 2, 3, 4 чи 5 кварталів у місті. Ці квартали вишиковуються в чергу, і кожні 20 мегаватів вимикаються.

Читати також: Як правильно встановити генератор у багатоквартирному будинку. Пояснює фахівець

Якщо цього не робити, то все місто буде вимкнене. Тому що спрацює автоматика. Якщо буде великий дисбаланс між попитом і споживанням, впаде частота, спрацює автоматика і вимкнеться все місто. Для того, щоб його потім включити, буде потрібно вже не 15 чи 20 хвилин. І навіть не година. Потрібні будуть години або навіть дні відключень, аби включити знову все місто.

Як визначається, які об'єкти чи території вимикаються від світла

У кожному місті та районі є об’єкти критичної інфраструктури, які вимикати не можна. Це водопостачання, теплопостачання, зв'язок, органи державної влади, поліція, Збройні сили, транспорт, зберігання ліків, лікарні, школи, дитячі садки, ДСНС та інші критично важливі об'єкти, які мають працювати завжди. Це значний обсяг таких об'єктів у кожному місті.

По-друге, є будинки, які вмонтовані в ці об'єкти критичної інфраструктури. Зокрема, є будинки, де на першому поверсі розташовані помпова, тепловий пункт чи серверна або зберігаються ліки, а зверху живуть люди. Тому є будинки, які не можна вимикати, адже там існують об'єкти критичної інфраструктури.

Залишаються ті, які не є такими об'єктами критичної інфраструктури, і саме ці споживачі вимикаються відповідно до графіка.

Про витрати компанії на ремонт

Нині ми відновлюємо інфраструктуру за власні кошти. У нас був певний резерв, який ми використовували для того, щоб відновити обладнання після трьох великих хвиль обстрілів.

Значна частина обладнання вже використана і ми намагаємося купити обладнання. На жаль, не така велика можливість це зробити, тому що це специфічне обладнання, яке виробляється на замовлення. Тому це або те обладнання, від якого відмовилися, або яке стало не потрібне. Але його невелика кількість. І в цьому є складність.

Для того, щоб придбати нове обладнання, потрібні великі кошти. Це сотні мільйонів доларів. Тому що майже всі наші теплоелектростанції постраждали від обстрілів і не один раз.

Фото: dtek.com

Останні новини
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Новини по темі
Україна відновить енергосистему досить швидко — Оржель
"Ворог чітко повинен розуміти, що удари по енергетиці – це гра для двох". Омельченко про відсіч на дії Росії
Інвестиції підуть туди, де бізнес почуватиметься безпечно – Сухомлин про відбудову України
Зараз варто максимально вкластися у зниження енергоспоживання — енергоаудитор
Кожним регіоном розроблені алгоритми дій у разі повного знищення енергетики, щоб уникнути повного відключення, – Ткаченко