Сьогодні Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодоморів.
Міноборони домовляється з партнерами про нові системи ППО.
Україна отримає мільярдне фінансування від Світового банку.
1 серія "Столиця відчаю".
У Ризі відбулася зустріч Коаліції держав зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
В ГУР підтвердили наявність російського плану з поділом України.
2 серія "Ура Сталіну!"
Система протиповітряної оборони NASAMS вже прибула в Україну.
У застосунку "Резерв+" можна буде сплатити штраф за порушення правил військового обліку.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні оприлюднений перший список осіб, які позбавлені державних нагород України та спеціальних звань. Всі вони обрали підтримку злочинної війни проти України та й просто втратили гідність. Навіть прізвищ їхніх називати не хочеться. І вже ніколи їх не буде тут, в Україні, тож і всі зв’язки їхні з Україною ми приберемо. Служба безпеки України готує й нові пропозиції щодо таких санкцій.
Друге. Сьогодні встановлено вже більше деталей щодо нової ракети, якою Росія вдарила по Дніпру. І ми дамо всі деталі журналістам – міжнародним медіа. Світ має знати правду та усвідомлювати, що єдиний, хто не хоче миру, – це Росія. Саме для того Росії потрібні ескалації. Я вдячний усім партнерам, які вже відреагували на цей черговий приступ російського божевілля. Але, окрім слів, треба діяти. І, зокрема, за моїм завданням міністр оборони України вже проводить зустрічі з нашими партнерами щодо нових систем ППО – саме таких систем, які здатні захистити життя від нових ризиків. Коли хтось починає використовувати інші країни вже навіть не тільки для терору, але й для випробування своїх нових ракет через терор, то це точно міжнародний злочин. І від Росії це знущання з позиції таких держав, як Китай, держав Глобального Півдня, деяких лідерів, які щоразу закликають до стриманості, а у відповідь отримують від Москви незмінно якусь нову ескалацію. Тому світ повинен звучати серйозно у відповідь – так, щоб Путін справді боявся розширювати війну та відчував реальні наслідки своїх вчинків. Справжній мир досягається завдяки силі – не інакше.
Третє. Щодо нашого реагування тут, в Україні, на ці російські удари, на різні інформації про загрози. Сьогодні вже 1003-й день цієї війни. Всі протоколи безпеки зараз такі самі, як і раніше. Якщо лунає сигнал повітряної тривоги, треба реагувати, берегти себе та йти в укриття. Хоч би якою була російська ракетна загроза, її не можна ігнорувати. Але коли немає повітряної тривоги, держава, виробництва, посольства – усі мають працювати однаково. І сприймати інформацію, зокрема, від розвідок саме як інформацію, а не дозвіл на вихідний. Це стосується всіх – від Верховної Ради України та інших структур і гілок влади до органів управління в областях і громадах. Сирена звучить – йдемо в укриття. А коли немає сирени – працюємо та служимо. У війні інакше не буває. Маємо бути свідомі того, що «товарищ» Путін буде й надалі залякувати нас. Він на цьому всю свою владу побудував. Важливо вміти правильно реагувати та робити все, щоб ця війна поверталась додому, у Росію, і щоб там відчували, що таке війна.
І ще одне. Я хочу подякувати нашим бойовим бригадам, які проявили себе ефективно за цей тиждень. 38-ма окрема бригада морської піхоти, 39-й окремий зенітний ракетний полк, 68-ма окрема єгерська бригада, 102-га, 108-ма, 124-та, 126-та окремі бригади ТрО, 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада та 425-й окремий штурмовий батальйон. Дякую вам, воїни! І окрема – всім підрозділам у районах Курської операції, усім, хто справді стійкий. Слава Україні!
3 серія "Вершники апокаліпсису".
Окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ поблизу Вугледара на Донеччині.
Уряд затвердив програму "Зимова підтримка", за якою кожен українець зможе отримати 1000 гривень.
4 серія "Тінь".
"Хвилина класики". Дітріх Букстехуте, сарабанда із "Сюїти мі мінор" для гітари соло.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів.
Уряд України оновив критерії бронювання військовозобов'язаних.
Токійський трибунал офіційно називається Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу. Він був утворений 1946 року рішенням Альянсу переможців у Другій світовій війні. Токійський трибунал був першим, що розглядав воєнні злочини, злочини проти миру і людства в цілому. Тож, дослідження його практики може стати в нагоді в ході створення механізму притягнення до відповідальності та відшкодування за злочини, вчинені рф в Україні. Гість — Роман Єделєв, юрист-міжнародник, виконавчий директор Української асоціації міжнародного права, доцент кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка.
Сьогодні Україна та світ згадують жертв Голодоморів.
У ГУР підтвердили, що Росія розробляла план з поділу України.
Кабмін пропонує збільшити виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України.
Чи існує "Енергетична дипломатія"? Як вчити студентів міжнародному праву, якщо воно поруйноване агресором? Чим допомагає Україні Японія і чому українців-сумоїстів стало більше? Гість — Сергій Корсунський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії.
Системи протиракетної оборони США NASAMS, які закупив канадський уряд, вже доправлено в Україну, тим часом міноборони вже працює з союзниками для отримання нових систем ППО.
Штрафи за порушення правил військового обліку можна буде сплатити онлайн.
Сьогодні 23-го листопада в Україні День пам'яті жертв голодоморів.
Про документальні стрічки "Королеви в окопах" та "Грім серед ясного неба", які скоро вийдуть. Гість — Олександр Дріз, генеральний продюсер міжнародного продюсерського центру "Фор-пост".
Виклики щодо пам'ятання "складної" історії, її інтерпретації в музеях і конструювання наративу як політики пам'яті від Голодомору, розстрілів у Бабиному Яру до Революції Гідності та російсько-української війни. У студії — Ігор Пошивайло, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
В Чорне море росія вивела 6 ракетоносіїв.
У тимчасово окупованому Бердянську напередодні пролунав вибух.
Оперативно-тактичне угруповання "Харків" спростувало заяву про присутність вояків КНДР на Харківщині.
В останню суботу листопада Україна відзначає День пам’яті жертв Голодомору.
Очі Сови у них на шевроні. Вони артилерійська розвідка — очі артилерії. Харківський адвокат Костянтин Озерний, а нині командир артрозвідників 45-ї окремої артилерійської бригади ім. Мирона Тарнавського — про звитягу побратимів.
На Запоріжжі через російські військові дії є жертва серед мирного населення, також постраждала дитина.
Під час засідання ради Україна-НАТО 26-те листопада йтиметься про посилення ППО для України.
Сьогодні в Україні День вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Яку експериментальну зброю задіяла росія під час обстрілу Дніпра? Проаналізуємо інформацію про ймовірне постачання росією Північній Кореї зенітних ракет в обмін на відправку військ для участі у війні проти України. Які саме ракети могли обміняти росіяни та чому саме їх? Гість: Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Вночі сили ППО знищили над Сумщиною 9 "Шахедів".
Влада Кривого Рогу розробляє план термінового відновлення тепла в оселях мешканців через критичну ситуацію з теплопостачанням.
На Харківщині росіяни скинули боєприпас перед службовим авто Нацполіції, правоохоронців не поранено.
Сьогодні о 9-й годині ранку польські фермери планують почати дводобовий страйк перед пунктом пропуску "Медика-Шегині". Обмеження для вантажівок.
Про донецького шахтаря .Віктора Тупілка, який так перейнявся темою визвольної боротьби українців, що створив свого часу музей тих, хто заради України пішов на самоспалення.
До довічного ув'язнення засудили депутата Керецьківської сільської ради на Закарпатті Сергія Батрина.
Щороку наприкінці листопада в Україні вшановують День пам'яті жертв Голодоморів.
У передмісті Києва вчора згоріли два трансформатори, залишивши без світла тисячі людей у навколишніх будинках.
День пам'яті жертв Голодоморів. Три голодомори, які пережили українці в 20-му столітті, в чому їх особливості. Гість: Роман Кабачій, старший науковий співробітник Національного музею історії України у другій світовій війні.
15 житлових будинків та кілька нежитлових приміщень пошкоджені внаслідок нічної ворожої атаки на Запоріжжя.
Близько тридцяти людей евакуювали за минулу добу з Куп’янського і Борівського напрямків Харківської області.
Через падіння каміння з гори електропоїзд "Укрзалізниці" заблокований на перегоні у Закарпатській області.
Перемовини: як досягнути бажаного результату. Гість — Олег Демчик, президент Клубу професійних перемовників, волонтер спільноти "Як ти, брате?".
Окупанти обстріляли 12 населених пунктів Херсонщини, постраждали троє людей, поліція фіксує наслідки.
Російська армія обстріляла прикордонні населені пункти Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Є загиблий і поранені.
Перемовини: як досягнути бажаного результату. Гість — Олег Демчик, президент Клубу професійних перемовників, волонтер спільноти "Як ти, брате?".
У Сумах після масованої російської атаки шахедами 22 листопада жителі відновлюють свої оселі.
Ситуація навколо Часового Яру на Донеччині залишається складною, крім постійних штурмових дій російські окупаційні війська збільшили кількість обстрілів самого міста.
Зранку польські фермери почали страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині".
У День пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років ми поговоримо про документальний серіал "Голодомор. Літописці". Хто ці літописці? Як вплинула на українців історія з Голодомором? Гість: Олександр Зінченко, сценарист проєкту "Голодомор Літописці”.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії, що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України.
"Виявом розпачу Путіна" назвав застосування нової балістичної ракети по Україні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Наші оборонці виявили ворога під час спроби зайти у лівобережну частину Куп’янська на Харківщині.
У День пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років ми поговоримо про документальний серіал "Голодомор. Літописці". Хто ці літописці? Як вплинула на українців історія з Голодомором? Гість: Олександр Зінченко, сценарист проєкту "Голодомор Літописці”.
Заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври та біля Національного музею Голодомору-геноциду.
У Донецькій області з'явилася нова база росіян.
В окупованому Маріуполі перебувають військові з Північної Кореї.
Зеленський представив у Раді План стійкості. Документ складається з 10 пунктів, що там головне для перемоги України? Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".
На Хмельниччині чоловік намагався дати хабара працівнику ТЦК за порушення правил військового обліку.
До кінця наступного тижня графіки аварійних відключень електроенергії можуть скасувати.
ВРУ ухвалила закон під номером 10132, яким запроваджують підтримку та відновлення прав постраждалих від сексуального насильства внаслідок війни РФ. Проаналізуємо цей закон. Створюється Реєстр постраждалих осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії росії. Як він працюватиме? Кого до нього вноситимуть? Також документ запроваджує надання невідкладних репарацій постраждалим та їхнім сім’ям. У якому розмірі та як довести, що людина має право на репарацію? Гостя — Марина Легенька, віцепрезидентка ГО "Ла Страда-Україна".
Російська армія намагалась потрапити на лівобережну частину Куп’янська.
Україна та Литва підписали меморандум про створення механізму підтримки сил безпеки та оборони.
Порушення прав дитини в умовах повномасштабного вторгнення росії. Гість: Микола Кулеба, засновник фонду Save Ukraine / Спасемо Україну, Уповноважений Президента України з прав дитини 2014 - 2021 рр.
Кабмін оприлюднив новий порядок бронювання від мобілізації.
Розвідка США оприлюднила документ про убивства за кордоном політичних опонентів Путіна.
Цифровізація соціальної сфери. Гість: Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Вісім громад Харківщини залишаються без опалення.
Генсек НАТО Марк Рютте зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом.
20 листопада цього року Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Fox News наголосив, що Україна не може юридично визнати будь-яку окуповану територію, зокрема Крим, російською. Він зазначив, що готовий повернути Крим дипломатичним шляхом. Чи означитеме ця заява, що Україна відмовляється від військового шляху деокупації? Як відреагували на це у Криму?
Польські фермери, які заблокували кордон з Україною, не висувають претензій чи вимог до українських товарів.
В Україні дорожчають продукти. Що стало причиною?
24 листопада в Румунії — президентські вибори, а за ними (через тиждень) — парламентські: який шлях вибере країна на роздоріжжі? Гість: Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики “Українська призма”.
В Курській області Росії загинули пів тисячі солдатів КНДР.
Україні вдалося повернути з окупації ще трьох українських дітей.
Сьогоднішня жахлива війна нічим не відрізняється від Голодомору: канадсько-американська диригентка Кері-Лінн Вілсон підготувала виступ з "Київською камератою" у День пам'яті жертв Голодоморів. Гостя: Богдана Півненко, художня керівниця НАС "Київська камерата", народна артистка України.
В Україні бракує сховищ для зберігання врожаю.
Жовтень став рекордним для українського експорту.
День пам'яті жертв Голодоморів. Три голодомори, які пережили українці в 20-му столітті, в чому їх особливості. Гість: Роман Кабачій, старший науковий співробітник Національного музею історії України у другій світовій війні.
Стало відомо скільки відкрито кримінальних проваджень за незаконне поводження зі зброєю.
Кабмін опублікував новий порядок бронювання від мобілізації.
У третій четвер листопада відзначається Всесвітній день філософії, проголошений ЮНЕСКО. З 2006 року цей день щорічно відзначається і Київському університеті. Гість: Володимир Бугров, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Європейські лідери вшановують роковини Голодомору-геноциду 1932-33 років.
Росія досі не створила змішаної медичної комісії для нагляду за здоров’ям військовополонених.
Виступ Президента України Володимира Зеленського на третій Міжнародній конференції з продовольчої безпеки GRAIN FROM UKRAINE ("Зерно з України").
Запеклі бої точаться на Покровському напрямку, 23 атаки відбито.
В Курській області Росії загинули пів тисячі солдатів КНДР.
Банки чотирьох країн припинили працювати з картами російського "Газпромбанку".
Один із багатьох викликів, який постав під час війни, це загроза медіатравмування. Як можна уникнути емоційного перенавантаження від інформації, отриманої з медіа, як в Україні та за кордоном досліджують і впроваджують медіаграмотність?
Стало відомо, скільки житлового фонду пошкоджено на Херсонщині через російські обстріли.
Україна може бити французькими далекобійними ракетами по Росії.
Нові військові реалії: скільки та якого ще експериментального озброєння може бути в росії. Все ж чи "Рубіжем" чи "Орєшніком" по нам вдарили? Ще оновимо тему по факту розвитку подій. Гість: Павло Лакійчук, керівник безпекових проектів Центру глобалістики "Стратегія 21"(ВМС).
Російська армія атакувала Білозерку Херсонської області, є постраждалий.
Головний соратник новообраного президента Дональда Трампа в Сенаті Майк Раундс виступив проти переговорів про мирну угоду між Росією та Україною.
Путін знову активізував ядерний шантаж. Цього разу він підкріплює його обстрілами України експериментальною ракетою. Чи варто вважати такі обстріли підготовкою та спробою посилити свої позиції до інавгурації Трампа? Як реагують російські еліти на таке підняття ставок? Чи є інформація щодо реакції на такі дії Китаю? Чого очікувати далі? Гість: Дмитро Васильєв, політолог.
Вісім громад Харківщини залишаються без опалення.
Генсек НАТО Марк Рютте зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом.
Про історію родини журналіста Українського Радіо Володимира Пищика на тлі подій 20-го століття.
Президент США Джо Байден звернувся до українців у День пам'яті голодоморів.
Запеклі бої точаться на Покровському напрямку.
З польської сторони в пункті пропуску "Медика-Шегині" знову розпочалося блокування руху вантажівок.
З 18 років він на визвольній війні. І на все життя — пекельний бій під Антонівським мостом, кульове поранення в голову і власні сльози щастя у звільненому від рашистських окупантів рідного Херсона, найкращого міста у світі. Це все про старшого сержанта Херсонського прикордонного загону Костянтина на псевдо "Кот".
Головні новини дня.
20 років Помаранчевої революції і 11 років Революції Гідності: шлях невиконаних обіцянок і змарнованих надій чи певних досягнень? Гість: Олег Рибачук, віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції у 2005 році, голова Секретаріату Президента України у 2005-2006 роках, голова та співзасновник Центру спільних дій.
Росія намагається підірвати потенціал аграрного сектору України.
Володимир Зеленський вважає, що є всі шанси, завершити війну у наступному році.
У День пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років ми поговоримо про документальний серіал "Голодомор. Літописці". Хто ці літописці? Як вплинула на українців історія з Голодомором? Гість: Олександр Зінченко, сценарист проєкту "Голодомор Літописці”.
Міністр закордонних справ закликав визнати Голодомор геноцидом українського народу всі країни.
У МЗС Франції підтвердили дозвіл Україні бити французькими ракетами великої дальності вглиб території РФ.
Як документальне кіно допомагає впроваджувати соціальні проєкти у громадах? Гості: Ольга Бабчук, журналістка, комунікаційна менеджерка Мережі DOCU/CLUB, Анжеліка Пенкіна, модераторка кіноклубу Docudays UA при Центральній міській бібліотеці м.Шостка.
Пам'ятати про героїв "Азовсталі"! У столичному Будинку кіно відбувся премʼєрний показ кінострічки "Азовсталь. Прихисток кохання". Гості: Станіслав Сукненко, режисер фільму "Азовсталь. Прихисток кохання", Людмила Суботіна, мати Андрія Суботіна, Героя України, загиблого захисника "Азовсталі".
Як зрадників позбавлятимуть державних нагород за новим законом парламенту. Гостя — Катерина Березюк, аналітикиня руху "Чесно".
З польської сторони в пункті пропуску "Медика-Шегині" знову розпочалося блокування руху вантажівок.
У столичному готелі сталася стрілянина, є загиблий та поранені.
"Як це, звикнути до вас?!" - історія викрадених росіянами вихованців Олешківського інтернату.
Незаконна масова депортація українських дітей - воєнний злочин, за який у 2023му році Міжнародний Кримінальний Суд виніс перший ордер на арешт російському президенту Володимиру Путіну та російській уповноваженії з прав дитини Марії Львовій-Бєловій. Росіяни робили це починаючи з 2014го року. Але з новою фазою війни у 2022му цей злочин став масовим. Сьогодні цифри депортованих росіянами дітей із окупованих ними територій згідно офіційних даних сягають майже 20 тисяч. Менше 1000 дітей вдалося повернути назад. Всіх інших можна прирівняти по суті до цивільних заручників росії.