Аудіокнижка
В.Овсієнко, "Василь Стус у віддзеркаленнях".
Війна і мир
Яке місце українці займають в європейському суспільстві? Чи перестали іноземці плутати нас з представниками інших пост-радянських країн? Що треба зробити аби Захід почав сприймати нашу країну як європейську? Учасник програми - активіст української громади в Нідерландах, учасник ініціативи "Oekraine-referendum" і за сумісництвом ІТ-менеджер Олександр Снідалов.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
Без письменника
Внутрішня видавнича кухня. Учасник програми - Дмитро Козак, літературний редактор видавництва "ТЕМПОРА".
Коло доброчесності
Гості студії: народний депутат України 2, 3 і 4-го скликань Михайло Ратушний та співзасновник проекту «Наші гроші» Олекса Шалайський.
Тема дня
Миколу Новікова – підозрюваного в справі про напад на працівницю херсонської міськради Катерину Гандзюк – відпустили з-під варти. Як повідомив нашим корреспондентам його адвокат Камілжан Шадманов – апеляція була відкликана. Про цю ситуацію - виконавчий директор української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
П'ять континентів
Чужі її вважали дивачкою та сміялися за спиною, рідні — не розуміли, єдину в житті підтримку — чоловіка, втратила після семи років щасливого шлюбу. Всупереч життєвим драмам та суспільній думці, вона змогла назавжди змінити жіночі долі й стала упорядницею першої у світі антології жіночої літератури. Оповідання "Судія" зачинательки українського жіночого руху, першої жінки-письменниці в Галичині Наталі Кобринської читає Наталя Коломієць.
Музичні твори
Музичні твори
Ніхто крім нас
Про дитинство на рідній Луганщині, концерти у зоні ООС та вибір репертуару, розповідає гостя — солістка Академічного ансамблю Національної гвардії України, Катерина Рисистих.
Музичні твори
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
В Лук’янівському СІЗО призначили нового начальника і одразу було вбито в’язня. Що відбувається в українських в′язницях?
Сьогодні. Вдень
В Греції оголосили про завершення дев’ятирічної економічної кризи. Ціна оздоровлення економіки і уроки для України. Говоримо з головним спеціалістом сектору зовнішньоекономічної безпеки відділу економічної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Іваном Усом.
Гімн України
Життя+
Чи може старість бути не просто спокійною, а щасливою? Від чого залежить відчуття щастя? Наука стверджує, що за наш радісний настрій відповідає не тільки мозок, а й шлунок... Про те, як допомогти цій парі виробляти гормони щастя, поговоримо з психологом-дієтологом і фітнес-тренеркою Тетяною Громовою-Годард.
В Україні планують запровадити інтелектуальну транспортну систему перевезення врожаю.
Обсяги вирощування свинини «відстають» від минулорічних.
Польща відмовляється надавати субсидії на закладання плантацій малини в Україні.
Зелена книга
Велетенська планета все більше перетворюється на маленьку кульку, на якій нікому не вдасться заховатися від техногенних загроз. Ціна прогресу занадто висока. Знайти баланс між збереженням природи і втручанням людини у живий світ усе важче. Навчаймося заощаджувати ресурси нашої планети, берегти довкілля.
Крим. Реалії
У сусідній Росії мобільні оператори «великої четвірки» («Білайн», МТС, Tele2, «Мегафон») почали процес скасування внутрішньомережевого роумінгу, повідомляють російські інформагентства. У російському уряді Криму вже підтвердили, що на анексованому півострові роумінг збережеться. Чому реформи мобільного зв'язку не торкнуться Криму? Чи бояться російські компанії санкцій? Чому кримчани повинні платити більше за послуги мобільного зв'язку? Чи зміниться щось в перспективі для Криму? Гості ефіру: російський громадський активіст, голова організації «Чистий берег.Крим» Володимир Гарначук; український експерт з питань телекомунікацій Роман Химич.
23 серпня – День Державного прапора України.
Відродження українського патріотизму: зріз суспільства по регіонах за віковими і соціальними групами.
Як синьо-жовтий прапор наприкінці 1980-х - на початку 1990-х повертався до України і став знову державним прапором.
Трансляція підняття Державного Прапора України.
Церемонія підняття Державного Прапора України.
Про відродження національної гордості і поваги до національних символів у 2014 році, коли вся країна буквально стала синьо-жовтою - народний депутат кількох попередніх скликань Іван Заєць.
До дня народження України на Майдані пройде акція «Зваж свою Незалежність».
Вся країна
Наскільки успішним виявився навчальний рік для шкіл, які працювали за новим Державним стандартом початкової освіти? На що передусім скеровуватимуться державні субвенції? Як обиратимуться теми уроків, чому навчатимуть дітей та які навички розвиватимуть? Чи готові педагоги самі опановувати нові методики? Наскільки ефективна ігрова форма навчання? Які нововведення очікують на первачків цього року? На зв′язку з Києвом – Львів і «Голос Донбасу».
Сподіватися
Що ви знаєте про Спеціальні Олімпійські ігри? Хто бере в них участь, яка їхня мета? Про історію виникнення такого руху у світі й у нашій країні. Про Спеціальну Олімпіаду України, проблеми, які супроводжують організаторів, та здобутки спортсменів, - розповість президент Спеціальної Олімпіади України Сергій Комісаренко.
Заповідати, подарувати майно чи передати у власність за договором довічного утримання? У чому різниця? Що треба знати, укладаючи угоду? Тонкощі договору довічного утримання коментує юрист Ольга Іванченко.
Крим. Реалії
Доступ заборонений: навіщо в Криму блокують українські ЗМІ? Гості ефіру: член Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова і фахівець з інформаційної безпеки Микола Костинян.
В один клік
За яким принципом працюють пошукові системи в Інтернеті? Які ще існують, крім Google? Чим відрізняються органічні результати пошуку і рекламні?
Як спеціалісти з пошукової оптимізації можуть підняти рейтинг сайту і швидше просунути його на перші сторінки за відповідними запитами користувачів.
Українська геральдична традиція: історія виникнення і еволюція українських гербів і національних кольорів. У студії - доктор історичних наук Віктор Карпов.
Українська геральдична традиція: історія виникнення і еволюція українських гербів і національних кольорів. У студії - доктор історичних наук Віктор Карпов.
Дослідження «Виклики сучасної міграції»: українські мігранти «четвертої хвилі» в країнах Європейського Союзу.
23 серпня - Європейський день пам'яті жертв сталінізму та нацизму.
Третій Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського відбудеться 26 серпня в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Українське радіо – інформаційний партнер фестивалю. Говоримо з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Лівані, засновником фестивалю Ігорем Осташем і народною артисткою України Тетяною Маломуж.
Композитор, співак і волонтер Юрій Васильківський - зріла людина, яка від перших днів війни на Донбасі й до сьогодні їздить на передову з концертами. Говоримо з гостем про непоказний, зрілий патріотизм, який об'єднує фронт і тил.
Твоя Свобода
Навіщо Україні військовий парад? Учасники програми: експерт з питань безпеки Василь Богдан; представник громадської організації «Повернись живим» Андрій Римарук; екс-радник начальника Генштабу ЗСУ, один із засновників «Аеророзвідки» Натан Хазін.
Війна. Жіночий погляд
Проект нового Українського правопису. Гість студії - директор Інституту мовознавства імені Олександра Потебні НАН України Богдан Ажнюк.
Життя без лінії розмежування
Міжнародний день корінних народів світу.
Сьогодні. Ввечері
Українська геральдична традиція: історія виникнення і еволюція українських гербів і національних кольорів. У студії - доктор історичних наук Віктор Карпов.
Україна і світ. Чи не відчувається втома від українських проблем в центрах ухвалення світових рішень? Чому західні політики часто демонструють нестійкість до “російських спокус”? Чи є можливість цьому протистояти? У студії - Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.
Заява Польського інституту пам′яті щодо виступу історика Григорія Купріяновича. Коментує керівник Фундації «Вища школа професійної політики» Олег Вострих.
Несподівані повороти у справі нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Ким є нові затримані, які сили за ними можуть стояти? На якому етапі слідство і чому звільнили одного з головних підозрюваних? Нові аспекти справи аналізує журналістка, автор статей Інтернет-видання «Українська правда» Мар’яна П’єцух.
Сьогодні. Ввечері
23 серпня – День Державного прапора України.
Відродження українського патріотизму: зріз суспільства по регіонах за віковими і соціальними групами.
Українська мова та її роль у житті сучасних українців, мовна політика держави та новий проект правопису від Міністерства освіти і науки України. Про все це говоримо із журналістом та драматургом Андрієм Кокотюхою.
Бути здоровим
Гельмінти: як виявити і лікувати.
Громадська хвиля
Президент попросив вибачення за обіцянку про швидке закінчення АТО, а Леонід Кучма назвав три помилки незалежної України. Про Україну напередодні 27-ї річниці незалежності - політолог Михайло Басараб.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Громадська хвиля
В Україні ухвалено програму розвитку авіабудування. Чи є приводи для оптимізму? У травні уряд ухвалив Стратегію відродження вітчизняного авіабудування на період до 2022 року. Обговорюємо з авіаекспертом Кирилом Новіковим.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Читач
Леся Демська, людина, що читає одні книжки аби відпочити від інших.
М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"