Переглянути у мобiльнiй версiї
Українське радіо

Марія Бабич

Марія Бабич

Закінчила Київський політехнічний інститут та Київський  університет ім. Тараса Шевченка.

Раніше створювала та вела програми:«Точка зору», «Парадокс», «Пульсар», «Лісовими стежками» і «Перископ».

Захоплюється подорожами та книгами.

Минулі передачі

 • 19.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Вільно поспілкуватися зі справжніми науковцями, побачити цікаві досліди та демонстрації, класні розробки у справжніх Інститутах, лабораторіях, ботанічних садах у Дні науки в різних містах України можуть всі бажаючі. Буде цікаво, кажуть ініціатори – молоді науковці. Чим приваблюють молодь Дні науки, говоритимемо з головою Ради молодих вчених Відділення загальної біології НАН України, науковим співробітником Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена Наталею Атамась.

 • 12.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  В той час, коли найталановитіші студенти, молоді науковці займають призові місця у різних міжнародних змаганнях на інтелект, молодим вченим в Україні доводиться непросто, бо нерідко доводиться шукати долі за межами України. Як реалізуватися молодому і талановитому неауковцю в УКраїні, що потрібно зробити, аби наука стала пріорітетом номер один? Про це йтиметься у програмі "Азбука реальності". Гість: голова Ради молодих вчених НАН України, науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход .

 • 05.05.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Україна потрапила у п"ятірку країн за темпами розвитку електрокарів і на даний час електромобілі займають 4 % українського ринку нових авто. Про екомобілі, близькі і далекі перспективи розвитку цього виду транспрту в Україні говоритимемо із засновником Інтернет- спільноти "Український" народний електромобіль Тарасом Шеренговським.

 • 28.04.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Про цікавий, новий соціальний проект, якого ще не було в Україні -безкоштовний мобільний додаток до мобільного телефона - "Каратєль" , за допомогою якого можна в кілька дотиків поскаржитися на майже будь-яке правопорушення: вимагання хабара, хамство, порушення правил паркування, продаж простроченого товару і те, як він працюватиме Каратєль, говоритимемо з гостем студії, головою громадської організації "Фундація.101" Андрієм Богдановичем.

 • 21.04.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Їх називають очима війни. Безпілотники, дрони допомагають здійснювати розвідку на території ворога та оцінювати ситуацію навколо власних позицій, Застосування цих керованих з землі літальних апаратів допомагає рятувати життя бійців. А ще безпілотники стають незаміннмими у мирному житті. Про цікаве і, навіть, несподіване використання безпілотників говоритимемо у програмі "Азбука реальності. Винаходи" о 15.11.

 • 14.04.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Про розробку функціональних продуктів, які дозволяють оптимізувати харчування армії по-сучасному, і не лише армії, а й тих, хто перебуває у екстремальних умовах, розповість автор розробки, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики , доктор технічних наук Жанна Петрова.

 • 07.04.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Екологічність, надійність, безпека, взимку робота на опалення, а влітку на охолодження - такий принцип роботи теплового насоса. Про цікавий винахід людства, якому майже двісті років, про те, де і як його можна використовувати, чому в Україні він не набув достатнього поширення для обігріву будинків, говоритимемо у програмі "Азбука реальності. Винаходи" з директором Інституту технічної теплофізики, доктором технічних наук Юрієм Снєжкіним.

 • 31.03.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Американські вчені визнали продукти з ГМО безпечними для людини, а 109 нобелівських лауреатів підписали лист на захист генетично модифікованих продуктів. Заборонити, чи дозволити? Що кажуть українські науковці, які працюють з ДНК? З"ясовуватимемо це зі старшим науковим співробітником відділу генетики людини Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, кандидатом біологічних наук Оксаною Півень.