Якщо є можливість — варто зробити бустерну дозу вакцинації — доктор медичних наук про ковід в Україні

Якщо є можливість — варто зробити бустерну дозу вакцинації — доктор медичних наук про ковід в Україні

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що цього літа очікується високий рівень захворюваності на COVID-19, і закликала країни стежити за поширенням хвороби, оскільки кількість випадків захворювання за останній місяць потроїлася. Яка ситуація з коронавірусом в Україні та чи чекати нам на чергову хвилю хворих, Українське радіо дізнавалось в завідувача кафедри інфекційних хвороб, професора, доктора медичних наук Національного університету охорони здоров’я імені Платона Шупика Олександра Дуди.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Після 24 лютого МОЗ України не веде розгорнуту статистику хворих на COVID. З кінця зими були поодинокі повідомлення по тижнях, і найбільша кількість, яка була вказана, — це 3,5 тисячі інфікованих і хворих станом на 1 червня. Щодо європейських даних, то там є два направлення перебігу: такі країни як Франція, Німеччина подають інформацію про збільшення кількості інфікованих і хворих, Португалія показує зменшення рівня, а Аргентина показує нуль хворих. Тому слід дивитися кожен регіон окремо і враховувати, що є туристичний сезон, який в окремих країнах є додатковим фактором, який сприяє поширенню хвороби", — розповів Олександр Дуда.

Разом з тим експерт наголосив, що в Україні до кінця літа зберігається карантин, тож українцям не варто нехтувати чинними обмеженнями: "В нас інша ситуація. По-перше, йдеться про війну. В такий час інфекція, яка має легкий перебіг, пішла на задній план. Плюс варто подивитися, який збудник був в нас останнім, — це штам Омікрон, особливістю якого є те, що дорослі переносять хворобу легко і часто не знають, що вони перехворіли. Проте цей штам найбільш небезпечний для дітей, адже навіть діти першого року життя були госпіталізовані у відділення реанімації та перебували на штучній вентиляції. На сьогодні ж ми таких госпіталізацій не бачимо".

"Я не кажу, що в нас поставлена крапка й немає цієї інфекції, проте більш детальну інформацію про ковід ми дізнаємося, коли почнеться сезон респіраторних інфекцій та похолодання", — додав Дуда.

Відтак, як зазначив доктор медичних наук, вакцинація досі залишається на часі: "Слід пройти повну вакцинацію з двох вакцин і в період від 6 до 8 місяців рекомендовано провести бустерну дозу для того, щоб зберігався титр антитіл ще близько року. Це є актуальним на сьогоднішній день, адже багато людей не робили бустерну дозу в зв’язку зі ситуацією в країні. Проте якщо є можливість — вакцинуйтеся".

"Ми пам’ятаємо літо минулого року, коли зменшилася кількість хворих, деякі країни, наприклад, Чорногорія, відмовилися від обмежень та вимог мати паспорти вакцинації. І це закінчилося тим, що в середині серпня ввели найбільш жорсткі заходи по всій Адріатиці", — нагадав Олександр Дуда.

Фото: pixabay