war

В Україні спростили виїзд груп дітей за кордон на відпочинок. Як саме? Коментує Держприкордонслужба

19.06.2022 р., 17:18

Кабінет Міністрів України спростив правила виїзду груп дітей за кордон з метою відпочинку та оздоровлення. Тепер українські малюки зможуть виїжджати за кордон за наявності згоди Національної соціальної сервісної служби без нотаріального засвідчення документів. Відповідну постанову 10 червня ухвалив уряд України. Як працюватимуть нові правила Українському радіо пояснив помічник голови Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"Зараз йде війна, тож існують обмеження на виїзд за кордон, які стосуються чоловіків - громадян України віком від 18 до 60 років. Решта категорій громадян може без обмежень залишати територію нашої країни. Тому, залежно від ситуації, яка є в сім’ях, в частини є можливості поїхати на відпочинок за межі України", — розповів Андрій Демченко. 

За його словами, правові норми щодо виїзду організованих груп дітей за межі України для відпочинку існували й раніше, проте вони не діяли в умовах воєнного стану.

"За новими правилами документом, який дозволяє дитині виїджати за кордон, може бути не лише закордонний паспорт, але й свідоцтво про народження. Також раніше згоду на виїзд дитини мали давати обоє батьків, якщо вони в дитини є, й таку згоду слід було посвідчити нотаріально. На даний момент згоду можна не посвідчувати в нотаріуса, достатньо погодити її з соціальними службами", — пояснив посадовець.

Крім того, як додав Демченко далі, під час планування та організації виїзду організованих груп дітей за кордон всі організації, які займаються виїздом та мають дозвіл на ведення такої діяльності, погоджують виїзд з Національною соціальною сервісною службою: "Тож при перетині кордону такими групами дітей прикордонники перевіряють наявність згоди Нацслужби, список дітей, що затверджений окремою формою, а також згоди від законних представників дітей або від батьків. Все має бути в паперовому вигляді". 

"Проте наголошу, що ці нововведення стосуються саме груп дітей. Якщо, наприклад, мама з дитиною пануватиме свою поїздку за межі України з метою відпочинку, то перетин кордону відбуватиметься згідно із стандартними правилами, які на даний момент діють", — резюмував Андрій Демченко.

Фото: pixabay

В Україні спростили виїзд груп дітей за кордон на відпочинок. Як саме? Коментує Держприкордонслужба

Новини по темі