0:00 / 0:00

"Психологія злочину" — нова програма на Українському радіо

"Психологія злочину" — нова програма на Українському радіо

Що штовхає людину на злочин? Що змушує порушувати правила? Як думає злочинець? Як думає той, хто шукає злочинця? Що відбувається зі зловмисником, коли злочин розкрито? І як вдається розкривати ретельно сплановані та добре приховані злочини?

0:00 0:00
10
1x

У новому сезоні на Українському радіо — нова програма для поціновувачів жанру true crime "Психологія злочину". В основі програми реальні розслідування резонансних злочинів, що сталися в Україні протягом останніх 20 років. 

Перший випуск вийде в ефір у четвер, 9 вересня, о 20:10.

У програмі звучатимуть розповіді слідчих, прокурорів, детективів, кримінологів та вузькопрофільних спеціалістів, які брали участь у розслідуванні цих злочинів, а також коментарі спеціалістів зі сфери психології та психіатрії, які допомагатимуть авторам програми формувати психологічні портрети злочинців.

Продюсерка та сценаристка проєкту — Марія Лебедєва.

"Звичайно, ми розповідатимемо про злочини детально, проте не смакуватимемо якісь криваві подробиці. Наше основне завдання — показати, що допомогло слідчим викрити злочинця. На що вони звернули увагу, коли допитували підозрюваного чи його родичів, коли проводили слідчі дії. А потім проаналізувати ті ж аспекти з професійними психологами та психіатрами. Щоб зрештою знайти відповідь на головні питання: що змушує людей, які зовні нічим не відрізняються від інших, скоїти такі жахливі злочини? Що стоїть за їхньою історією? Іншими словами, слухачі зможуть разом з нами "покопатися в голові" у злочинців та взяти участь у розслідуванні", — розповідає Марія Лебедєва.

У програмі йтиметься не лише про серійних убивць чи маніяків, а й про інші типи злочинів: викрадення людей, доведення до самогубства, вбивства дітьми, домашнє насильство, сплановані крадіжки та великі афери. 

За словами авторки, мова йтиме лише про розкриті злочини, які пройшли всі стадії судового процесу, включно з апеляцією. Тобто ті, де винесені остаточні вироки щодо винуватості певних людей.

Всього в ефір вийде двадцять сорокахвилинних радіопрограм.

"Жанр true crime дуже популярний у США та Західній Європі. Проте в Україні таких програм саме в радіоформаті ще не було. Тож Українське радіо заповнює цю прогалину. Сподіваюся, наші слухачі оцінять новий проєкт. Він не стільки про злочини, скільки про психологію. Загалом у нас в новому сезоні з’явилося одразу декілька нових проєктів, які цікаві для широкого кола слухачів і одночасно виконують важливу соціальну функцію. Ми послідовно працюємо над тим, щоб і надалі розширювати аудиторію та пропонувати нашим слухачам сучасний та цікавий контент, зберігаючи при цьому найвищий рівень журналістських стандартів", зазначив виконавчий продюсер Українського радіо Юрій Табаченко.

"Психологія злочину" виходитиме на Українському радіо щочетверга о 20:10. Після виходу кожну серію програми можна буде прослухати на сайті Українського радіо, а також на подкастах Суспільного.

Останні новини
Охопило дивне почуття: Гурт Тонка презентував сингл "До нестями"
Охопило дивне почуття: Гурт Тонка презентував сингл "До нестями"
Все складно: CKAYA випустив новий трек "В її очах"
Все складно: CKAYA випустив новий трек "В її очах"
Україна намагається підготувати еліту поневолених народів Росії  — Юрчишин
Україна намагається підготувати еліту поневолених народів Росії — Юрчишин
"Це намагання залякати українців у тилу". Експерт про російську повітряну атаку по Україні
"Це намагання залякати українців у тилу". Експерт про російську повітряну атаку по Україні
"Ми місяць були в оточенні…" — чемпіон світу з кікбоксингу, воїн ЗСУ Роман Власенко
"Ми місяць були в оточенні…" — чемпіон світу з кікбоксингу, воїн ЗСУ Роман Власенко
Новини по темі
"Десятки тисяч українських сімей в цьому році зможуть знайти свою нову домівку" — Шуляк про програми компенсації
Законопроєкт про формування мережі ліцеїв має на меті підняти якість освіти в старших класах – Піпа
На сьогодні більшість судів ухвалюють рішення на користь військовозобов’язаних – адвокатка про штрафи
"Після поранення життя не закінчується, а змінюється" — співзасновник фонду Rely Foundation Володимир Шередега
"Сучасні лікарні не можуть розраховувати лише на держфінансування". Янюк про медичний фандрейзинг