Мобільний додаток

"Сподіваюсь, в 2022 році ми подолаємо коронавірус": Комісаренко про вакцинацію від COVID-19

2.12.2020 р., 14:00

У вересні міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, що Україну прийняли до країн механізму глобального доступу до вакцин проти COVID-19 "COVAX". Попередньо підтверджено, що нам на безкоштовній основі буде виділено вакцин для 20 % населення. Рада національної безпеки і оборони в свою чергу прогнозує, що до кінця 2021 року можна буде вакцинувати від COVID-19 всіх охочих українців. Чи погодяться українці на масове щеплення, скільки треба буде часу, аби вакцинувати всіх бажаючих, та як надовго вистачить імунітету від вакцини проти COVID-19 Українському радіо розповів академік, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони України Сергій Комісаренко.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Коронавірус вражає багато органів і дає багато ускладнень навіть після того, як нібито хвороба минула. Зараз вже створюються спеціальні колективи з лікарів, які будуть вивчати подальші наслідки перебігу цього захворювання після того, як зникли сліди вірусу в людини, яка перехворіла", – розповів Сергій Комісаренко. 

У розробці зараз перебуває 237 вакцин, з яких 40 знаходяться на стадії клінічних випробувань. Йдеться, як зауважив академік, про так звані прототипи вакцин, які робилися в наукових лабораторіях та науково-дослідних інститутах: "Перші вакцини вже були створені та минули доклінічні випробування ще у березні-квітні. Потім почалися клінічні випробування, які проходять три фази. Остання з фаз займає багато часу, тому що потребує використання десятків тисяч добровольців для того, щоб  бути переконаним, що вакцина має важливі якості. Йдеться, по-перше, про її специфічність, коли вона захищає людей від захворювання тим патогеном, проти якого вона створена, а, по-друге, що вона не має побічних наслідків". 

"Проте є цікава новина про те, що нібито вакцина викликає більш потужний імунітет, ніж саме захворювання. Раніше такого ніколи не спостерігалось для різних патогенів. Як правило, імунна відповідь на перенесене захворювання була більш потужною, ніж сама вакцинація. Напевно, це пов'язано з молекулярною біологією цього вірусу, нібито в його геномі є частини, які гальмують розвиток імунної відповіді, і тому частини, які використовуються для імунізації, мають більш потужну імунну властивість", – розповів Комісаренко. 

Відтак академік  наголосив на важливості вакцинування всіх українців: "Треба вкладати у свідомість людей те, що вакцини є вкрай важливими. Антивакцинальна пропаганда у всьому світі була дуже активна і досі, на жаль, панує у свідомості багатьох людей, які вважають, що вакцинація може бути шкідливою. МОЗ треба буде робити все для того, щоб створити інфраструктуру і порядок вакцинації. Вакцини будуть з'являтися з різних джерел, тому що вже є декілька компаній, які практично готові випускати мільйони вакцин. Для нашої країни потрібно не менше ніж 30-35 мільйонів доз вакцин. Якщо помножити на дві вакцинації, то потрібно вдвічі збільшити цю кількість". 

"Масова вакцинація, я думаю, почнеться тільки з другого кварталу наступного року і закінчиться під кінець 2021 року. Я дуже сподіваюся, що в 2022 році ми подолаємо цю інфекцію", – висловив свою думку Сергій Комісаренко. 

Наостанок академік наголосив, що є всі підстави вважати, що вакцини, які створюють найбільш відомі наукові установи, не мають побічних ефектів: "Також люди повинні розуміти, що якщо вони не вакцинуються, вони є джерелом для інфікування та поширення хвороби. Вони можуть захворіти самі і будуть розносити вірус серед інших людей, свого найближчого оточення".

Фото: pixabay

"Сподіваюсь, в 2022 році ми подолаємо коронавірус": Комісаренко про вакцинацію від COVID-19

Новини по темі