Мобільний додаток

Волію у житті робити те, що вмію, відчуваю і за що відповідаю — лідер гурту "Мотор’ролла"

12.12.2019 р., 16:39

Голос гурту ""Мотор’ролла" Сергій “Сєня” Присяжний в етері Радіо Промінь перезентував новий сингл "Снігом", написаний на слова вінницького автора, ветерана Олександра Клеца. Також Присяжний розповів про новий альбом, експерименти, участь в "Х - факторі" та про своє ставлення до моди.

— Сергію, ти до нас завітав сьогодні не сам, а зі своїм “Снігом”...

— Так, глянув у вікно, снігу немає. Тому вирішив прийти зі своїм “Снігом”. Це наш новий сингл, який ми готували протягом місяця. Пісня, автором якої я не є. Її написав волонтер-бард з Вінниці Олександр Клець, з яким ми співпрацюємо у проєкті “Пісні, народжені в АТО”. І цього року ми були, скажемо так, на реабілітаційній програмі в Карпатах. Ми робили концерт для воїнів, які були на сході. І в неформальних обставинах Саша заспівав свої пісні, і, побачивши нашу реакцію, сказав: “пацани, якщо треба, забирайте”. Це чоловіча пісня: про ніжність, про глибину, про енергію і потужність. Там поєдналося все у цій пісні. І ще, мушу додати, що вона не схожа на стандартні пісні, бо написана у стилі бардівської балади. А ми долучилися до аранжування, і зробили її потужною класною піснею!

— А чи існує тут така основа маркетингу — початок зими, сніг — тому що це актуально?

— Так збіглося. Річ у тім, що ми пишемо по одній пісні , і так назбируємо на весь пісенний альбом. Літом була весела пісня під назвою “Мала”, як записували в студії, таким чином потрапляли в ефір.

 

— Приємно, що ви згадали про автора пісні “Снігом”. Скажіть, чи є шанси у молодих авторів, щоби "Мотор`ролла" заспівала їхні пісні?

— Ми залюбки переслуховуємо матеріал. І все впирається у те, наскільки я можу відчути пісню, яку мені пропонують. Наскільки я можу як артист передати цю пісню. Власне, від цього все й залежить. Ми беремося за будь-який матеріал, ну, і не секрет, що більшість текстів для нашої групи пише дівчина на ім’я Тома Приймак, яка є автором тексту пісні “Восьмий колір”. Так, це феноменально, але “чоловічі” пісні пише тендітна дівчина. Якщо автор відчуває, що його пісня може звучати у гурту Мотор`ролла", звертайтесь. Нас легко знайти в соціальних мережах.

— Як це сталось, коли ви зрозуміли верше, що готові співпрацювати з Томою Приймак?

— Випадково ми зустрілися на Дні народження спільної подруги році десь у 2002-му. Ми тоді вже були відомими, мали кліпи. Тома сказала, що мені щось передасть. Через якийсь час, дійсно, мені передали надруковані тексти. Я погортав їх, відклав. А через два місяці їхав у потязі до рідного Хмельницького, там у пологовому будинку моя дружина народжувала доньку. У цей період я дістаю текст “Я йшов по воді”, і саме тоді народжується пісня “Восьмий колір”. Я думаю, що це був знак. І, власне, від того часу ми продовжили з Томою співпрацю.

— Усі нові пісні, ви об’єднаєте в альбом чи продовжите нас “бомбити синглами”?

— Ми продовжимо “бомбити” синглами. Але паралельно ми збираємо пісні на повноцінний альбом. Ми пішли наступним шляхом — ми не готуємо концептуальний альбом, як нас критикують за це. Мене особисто останнім часом дуже складно заставити прослухати цілий альбом. Я звик яскраві “вершки” собі підібрати й слухати компіляцію. Ми собі прикинули, що достатньо 10 синглів, і різна версії пісень.

— Коли ми можемо це чекати?

— Скажу, що 80% альбому вже готово. Але, щоб не обіцяти зайвого, і щоб дати собі можливість відпочити, десь у березні ми вже будемо спроможні заявити про вихід повноцінного альбому. А ще я хотів сказати, що в листопаді до мене звернулися представники місцевої влади Хмельницького з проханням — написати пісню про рідне місто. І буквально народилася пісня, яка увійде у наш альбом. Цю пісню презентували на відкритті ялинки у місті, і її співало 12 топових виконавців Хмельниччини.

— Ми звикли до певного стилю "Мотор`ролли". Чи варто нам очікувати на якісь експерименти, на якесь нове звучання?

— Так. Досвід показує, що нам вдається зробити повільні й потужні чоловічі балади. Але недавно з’явилася думка спробувати зробити щось танцювальне. Я дуже люблю funk. Я “залипаю” на таких речах. І виникла ідея щось подібне зробити у своєму варіанті. Одразу приєдналася Тома. Одразу написала текст про Івасюка, між іншим. У нас наступний сингл буде потужна фанкова весела пісня про Івасюка.

— У мене є таке небезпечне запитання. Маша дуже класно сказала: чи не боїтеся йти протоптаним шляхом. Буває так, що зустрічаєш людину, і вона каже: “Ну, задовбали”? Чи бувало у вас щось подібне?

— Якби хтось підійшов до Енгуса Янга і Брайана Джонсона з AC/DC і сказав: “Пацани, давайте змінюйтеся”. Звичайно, що є купа людей і купа думок, і купа критичних суджень. Але я якось волію все ж таки у житті робити те, за що я можу відповідати, те, що відчуваю і вмію робити. А, якщо це комусь і цікаво, то це взагалі кайф.

— Як ви сприймаєте, коли роблять кавери на ваші пісні?

— Мені приємно, коли хтось звертається до нашої творчості й це позитивно впливає на рекламу нашого гурту. Єдине, що мене може дратувати, це коли о другій ночі дзвонять з караоке-бару і кричать: “Ми співаємо восьмий колір”. На чемпіонаті з караоке ця пісня має серйозні позиції.

— Відкрийте секрет, як ви пишете, коли приходить муза?

— Муза присутня, але вона — не на перших ролях. Чому? Тому що бувають такі випадки, коли виникає звідкись фраза, навколо якої виростає пісня. Буває, коли первинною є музика. Бувають тексти, з якими я нічого не можу зробити. Тому що це — не ремесло. І має бути певна магія.

— Минулого року ви виступали на шоу “Х-фактор”. Навіщо він вам?

— По-перше, нагадати про себе. По-друге, до нас звернулися про допомогу в шоу, і ми як відповідальні, погодились. Зрозуміло, що ми не брали участь у конкурсі, це була спільна робота. Ми мали свій позитивний фідбек, люди почали нас активніше запрошувати виступати.

— Ми розуміємо, що світ змінюється, музика змінюється. Час репу, час електронної музики, і дуже важко втиснутися. Ти для себе розумієш, що треба змінюватися?

— Я для себе це постійно роблю. Я постійно практикуючий музикант, я і гітарист, і бас-гітарист. І взагалі, не дуже важко, бо все нове, це перероблене старе. А щодо гурту "Мотор"ролла" і слухачів, які слухають нашу музику, вони ростуть так само як і ми. І, відповідно, я ставлю себе на місце 18-річного хлопця і чітко розумію як би я дивився на дядька, якому 47-й рік іде, і він намагається бути модним. Треба робити своє. Отримувати від нього задоволення, тоді, мені здається це задоволення буде в очах, і воно передаватиметься людям, які слухатимуть нашу музику. Тобто, треба бути чесним. І тоді у нас усе вийде.

фото - Facebook

Волію у житті робити те, що  вмію, відчуваю і за що відповідаю — лідер гурту "Мотор’ролла"