Мобільний додаток

Як виглядає музична освіта в США - розповідає скрипаль Костянтин Лукинюк

5.12.2019 р., 11:25

Про музичну освіту за кордоном в ефірі Радіо Культура розповів скрипаль Костянтин Лукинюк.

Костянтин Лукинюк розповів, що займається музикою вже близько 15 років, два з яких він живе і навчається за кордоном. Як стверджує музикант, є великі відмінності між тим, як виглядає музичні освіту в Україні та у США. 

"Перше: у всіх американських коледжах вища освіта тільки платна, і вона дуже дорога. Але вона справді на вашому професійному рівні, це видно, і це насправді вражає. Це того варто. Вступити дуже складно, особливо для українців, міжнародних студентів, - ділиться Костянтин Лукинюк. - Школа, в якій навчаюся я, називається Eastman School of Music, це один з провідних музичних закладів у світі,  і я там - перший і єдиний українець за усі часи незалежної України". 

Вартість навчання в Eastman School of Music - 75 тисяч доларів на рік. І хоча навчання платне і дуже дороге, це не означає, що до цього музичного закладу може потрапити кожен, у кого є гроші - доводиться проходити тривалий вступний процес, і стати студентом американської музичної школи доволі непросто. 

"Це справді дуже тяжкий процес. Треба здавати англійську мову на високому рівні, проходити співбесіди, заповнювати багато анкет онлайн, писати есе про те, чому ти хочеш навчатися у цьому закладі, усі свої дипломи треба переоцінювати та перекладати на їхню мову. Це дуже довгий процес, але він того вартий".

В Америці, розповідає Костянтин Лукинюк, існує і поняття стипендій - це фінансова допомога, яка може частково покривати витрати на навчання, і вона присуджується студентові за його заслуги. Безкоштовного навчання, навіть для обдарованих студентів, немає. 

"Мені покривають доволі велику частину, як міжнародному студенту - 62-63 тисячі доларів кожного року. Мені залишається платити 12 тисяч, і це дуже вигідно, - ділиться студент. - Є стипендії за заслуги, за фінансовим станом. Ти можеш подати апеляцію, щоб отримати більшу стипендію. У мене наприклад, спершу було лише близько 40 тисяч".

Костянтин відзначає значну різницю в освітньому процесі в Україні та Америці. Зокрема, студенти мають вільний вибір предметів і можуть самостійно складати свій розклад. 

"Якщо порівнювати з тією ж Київською музичною академією - предметів менше, немає непотрібних предметів, дуже далеких від музики. Може бути 6 предметів за семестр, 7, і навіть це вже забагато. В Україні в училищах та консерваторіях на семестр може бути 11-15 предметів. Дуже багато. У моїй школі в США практично всі предмети на семестр - музичні. Є предмети на вибір, і на семестр у тебе має бути лише один гуманітарний, немузичний предмет".

Серед складнощів адаптації студент відзначив те, що складно пристосуватися до використання англійської мови у повсякденному житті, підтягти її до академічного рівня та писати нею есе, твори-роздуми, використовуючи усю лінгвістику та наукову лексику.

Слухай розмову повністю в ефірі Радіо Культура!

Костянтин Лукинюк. Фото molbuk.ua

Як виглядає музична освіта в США - розповідає скрипаль Костянтин Лукинюк

Новини по темі