"Люди, які там перебувають, також повинні дотримуватися норм українського законодавства, якщо вони не будуть перетинати лінію розмежування як наразі необхідно для того, щоби підтверджувати виплату пенсій тим особам, які цю лінію перетинають. Якщо українське законодавство там діяти не буде і не буде можливості в’їхати мобільним пересувним офісам Пенсійного фонду, то це неможливо зробити", — розповів Павло Кириленко.
Він зазначив, що на неокупованій території Донеччини функціонують мобільні центри виплат.
"Є чіткий порядок, в якому випадку людина може отримувати пенсійне забезпечення — перетин лінії розмежування, підтвердження паспортних даних, особа ідентифікована — виплати проводяться. Є проблематика, яку неодноразово озвучували, — це як бути з отриманням пенсій тими особами, які дійсно фізично не можуть перетнути. Ці питання ставилися. Були пропозиції від облдержадміністрацій, залучення фахівців ОБСЄ, які б підтверджували документально, що ті особи, які не можуть по фізичним можливостям перетинати лінію розмежування, але вони дійсно є, вони мають право на отримання пенсійного забезпечення, щоби нам міжнародні організації допомагали документально отримувати на тих територіях документи й передавати їх до органів Пенсійного фонду", — сказав він.
За його словами, ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території.
"Це пропрацьовується. Для цього потрібні зміни в законодавстві. Наразі законодавство діє так, що людина повинна бути особисто ідентифікована. Якщо від неї надається довіреність, то вона повинна бути надана на українській території українським нотаріусом надана (приватним або державним), але за вимогами українського законодавства", — сказав Павло Кириленко.
Нагадаємо, що у парламенті зареєстровано законопроект № 2083-д, який стосується виплати пенсій жителям тимчасово окупованих територій. Йдеться про тих громадян, які не зареєстровані внутрішніми переміщеними особами (далі – ВПО).
фото - facebook.com/pavlokyrylenko.donoda