Мобільний додаток

Знищення культурної спадщини можна прирівняти до воєнного злочину – депутатка партії "Голос" Соломія Бобровська

19.11.2019 р., 13:35

У Верховній Раді України відбувся брифінг за участю народної депутатки Соломії Бобровської та президентки ICOM Ukraine Катерини Чуєвої, присвячений темі приєднання України до Другого протоколу Гаазької конвенції 1954 року щодо захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Цей документ містить низку важливих положень, які забезпечують важелі впливу в контексті захисту української культурної спадщини в анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу. Чому це так важливо для України та коли можна чекати на ратифікацію радіо Культура розповіла народна депутатка партії "Голос" Соломія Бобровська.

"В Офісі президента вже пішли рухи, тому ми маємо ще два тижні до сесійного тижня, аби цього року закінчити цю епопею та дали законодавче підґрунтя тим, хто опікується музеями та культурною спадщиною. Ми маємо надати підстави і юридичний шлях, які згодом будуть критично важливими, коли наша земля перестане бути окупованою", – зазначила Соломія Бобровська.

За словами народної депутатки, ратифікація Другого протоколу Гаазької конвенції дасть Україні кілька речей: "По-перше, йдеться про фактичне прирівнювання знищення культурної спадщини до рівня воєнного злочину, прирівнюванння відповідальності до кримінальної та можливість вимагати компенсацію за знищення, порушення, вивезення об’єктів культурної спадщини. Також можна говорити про ще один напрям моніторингу на окупованих територіях. В цьому випадку йдеться про запуск "блакитного щита", який фактично й був для цього створений, зокрема, й в Україні".

Читати також: Як планують захищати культрну спадщину в Україні – розповідає президентка комітету ICOM Ukraine Катерина Чуєва

"Це чудова можливість для роботи в культурному полі, тому що ми дуже багато вимагаємо від міжнародних партнерів – санкцій, визнання – в той час, як ми самі можемо зробити елементарні кроки для збереження нашої країни", – підсумувала Соломія Бобровська.

ФОТО: сторінка facebook Соломії Бобринської

Знищення культурної спадщини можна прирівняти до воєнного злочину – депутатка партії "Голос" Соломія Бобровська

Новини по темі