Мобільний додаток

Україні необхідно активно залучати інвестиції, цього має прагнути уряд — радник президента

1.10.2019 р., 13:20

Тимчасовий період укріплення гривні слід використати для залучення іноземних інвестицій. Таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив радник президента, директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Ситуація останніх тижнів, коли гривня помітно зміцнилася, є наслідком впливу багатьох чинників. Одним з ключових є те, що нерезиденти активно закуповують українські ОВДП — облігації внутрішньої державної позики, відповідно, насичуючи ринок іноземною валютою та створюючи дефіцит гривні. 

Утім, Олег Устенко з такими явищами радить бути обачними, адже під час зміни економічної ситуації власники боргових розписок закономірно починають виводити кошти, що несе за собою загрозу фінансової кризи. 

Читайте також: Що означає зміцнення гривні — пояснює Ярослав Солтис

Як зазначає експерт, наразі варто приділити більше уваги саме залученню інвестицій, аби убезпечитися від такого сценарію.

"На мій погляд, треба працювати більш активно, щоб, наскільки це можливо, залучати на територію нашої країни іноземні інвестиції. Або наші інвестиції, кошти яких коли-небудь були виведені з території нашої країни, намагатися залучити їх у країну. Одна річ — працювати з просто з борговими розписками, як ОВДП, а зовсім інша річ — це якщо хочете заманити на територію нашої країни іноземного інвестора. Бо іноземний інвестор, який зайшов в Україну, вкладається в реальний сектор економіки. І він не може, коли вітер повіє, часто змінювати поведінку", — говорить Олег Устенко. 

Тому, на його думку, головне, над чим має працювати зараз кабінет міністрів з приводу економічної програми розвитку, — це іноземні інвестиції. Адже інвестори працюють на перспективу і не згортають бізнес за перших змін ситуації.

"Тут ти мимоволі будеш підтримувати нашу економіку, бо ти сюди зайшов на свій економічний проєкт на 57 років і доки вони не закінчаться, доти ти не зможеш вийти з цього інвестиційного проєкту. А до того часу будеш просто закований в нашу економіку. В цьому випадку ти будеш голосувати своїми грошима за наше економічне зростання. А вже задача нашого уряду, парламенту і в принципі всієї влади в Україні — щоб іноземний інвестор вклався в нашу економіку. І йому необхідно зробити такі умови, щоб він продовжував бути в нашій економіці", — підсумовує експерт.

Фото: LIGA.net

Україні необхідно активно залучати інвестиції, цього має прагнути уряд — радник президента

Новини по темі