Мобільний додаток

Україна відкликає свого посла зі Страсбурга для консультацій — Клімкін

25.06.2019 р., 16:18

Міністерство закордонних справ України відкликає посла зі Страсбурга для консультацій через рішення про повернення Росії до ПАРЄ.

Про це у своїй колонці на "Європейській правді" написав голова МЗС Павло Клімкін.

Міністр назвав "логічним кроком" те, що українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту.

"Призупинення участі в ПАРЄ — цілком логічний крок. Але не назавжди, аби не віддавати РЄ на поталу Росії та її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок — брати участь у її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій", — зазначив Павло Клімкін.

За його словами, проблема полягає не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ, а в тому, що "це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ".

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладення санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований таким рішенням Асамблеї і тепер очікує від неї аналогічних кроків з повернення додому ув'язнених в Росії українських моряків. 

Україна відкликає свого посла зі Страсбурга для консультацій — Клімкін

Новини по темі