Мобільний додаток

Перша зустріч Зеленського з бізнесом — коментує експерт

21.06.2019 р., 18:48

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" прокоментував першу зустріч президента Володимира Зеленського з представниками бізнесу.

Ведуча:

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Зрозуміло, що перша зустріч президента має бути надихаючою та багатообіцяючою. Ті речі, які говорив пан Зеленський під час зустрічі, були очікуваними. Меседжі були правильними. Вони стосувалися як реформи судової системи, боротьби з корупцією, так і ринку землі. Зустріч, насамперед, була з представниками великого бізнесу,  також були представники середнього бізнесу. Багато представників малого бізнесу залишились незадоволеними, оскільки не запросили їхніх представників. Сподіваюсь, наступна зустріч президента буде у більш широкому форматі", — зазначив Андрій Забловський.

Забловський проаналізував скасування президентом 167 указів, які стосуються середовища бізнесу.

"З боку президента був маленький жест, зрозуміло, що він був підготовлений, коли були скасовані 167 указів, які стосуються середовища бізнесу. Серед них є укази, які не працювали, (були) баластом для законодавчої системи. Якщо оцінити більшість норм, які були скасовані, то вони були непрацюючими", — сказав він.

Експерт прокоментував домовленості президента з трьома олігархами щодо відбудови Донбасу.

"Наскільки я розумію, запевнення олігархів, що вони готові вкладати у відновленні інфраструктури Донбасу, пов’язано з тим, що президент анонсував велику інвестиційну конференцію по відбудові Донбасу, яка має бути проведена у вересні. Це такий "план Маршалла", про який ми говоримо вже декілька років. Що стосується олігархів, Зеленський міг би запропонувати їм часткове відшкодування наших зобов’язань перед МВФ, а потім повертатись до відбудови Донбасу. Наразі це лише попередні усні домовленості", — зауважив він.

Зазначимо, 20 травня президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками бізнесу.

На першу зустріч прибули понад 500 менеджерів провідних бізнесових спільнот. Президент сказав, що планує зробити так, аби держава не заважала бізнесу працювати та закликав представників бізнесу інвестувати в розвиток України.

Крім того, Зеленський закликав великий бізнес інвестувати у відновлення інфраструктури Донбасу. Отже, Віктор Пінчук має вирішити питання забезпечення квартирами родин 24 полонених українських моряків. Щодо домовленостей з Рінатом Ахметовим, то уже закуплено 200 автомобілів швидкої допомоги для українських лікарень. А Ігор Коломойський вкладатиме кошти в інфраструктуру Донбасу.

Прослухати повну версію.

На фото — Президент під час зустрічі з бізнесом, president.gov.ua

Перша зустріч Зеленського з бізнесом — коментує експерт

Новини по темі