Мобільний додаток

Діти "з пробірки" нічим не відрізняються від дітей, зачатих звичним способом — акушер-гінеколог

18.06.2019 р., 13:04

Як штучне запліднення, також відоме як ЕКЗ, впливає на дитину, в ефірі "Без стереотипів" розповіла лікар-акушер-гінеколог вищої категорії Марія Соколова.

Ведуча:

Ірина Коваль

Вже 41 рік людство знайоме з процедурою ЕКЗ. Завдяки їй сьогодні в світі народилося понад 8 млн дітей. Сімейні пари отримали можливість стати батьками. В нашій країні дитина, народжена завдяки процедурі ЕКЗ, з’явилася на світ 1986 року в Луганській області.

На сьогодні кожна четверта пара в Україні має проблеми з настанням вагітності. Але іноді чутки й неправдива інформація змушують людей відмовитися від процедури штучного запліднення. Найчастіше можна почути, що "діти з пробірки" — хворобливі та мають проблеми з психікою. Та насправді як у дітей, зачатих за допомогою ЕКЗ, так і у звичайних — майже однакові ризики мати проблеми зі здоров’ям та певні відхилення.

9 років тому вчені вирішили перевірити теорію про те, що у дітей, зачатих завдяки штучному заплідненню, є проблеми з порушенням психіки та розумового розвитку. Дослідники спостерігали за успішністю учнів, і виявилося, що вони мали кращі результати, ніж звичайні діти.

"Хочу зауважити, що у навіть популяції людей, які завагітніли самостійно і самостійно народили, зустрічаються вроджені вади розвитку. Так само може бути і після ДРТ (штучного запліднення – ред.), тому що ми працюємо з клітинами жінки і з клітинами чоловіка, тобто як воно було закладено, так воно і буде. Стосовно інтелектуального та фізичного розвитку дітки не відрізняються нічим взагалі", — стверджує акушер-гінеколог.

Є навіть уявлення, нібито дитина, народжена за допомогою ЕКЗ, безплідна. Це лише міф, наполягає Марія Соколова.

"Стосовно можливості вагітніти та народжувати самостійно — це вже доведено на прикладі Луїзи Браун, першої дівчинки з пробірки. У неї є свої діти, які вже народили онуків", — пояснила Марія Соколова.

Що раніше пара наважиться на екстракорпоральне запліднення, або ЕКЗ, то більше шансів завагітніти. Найкращий вік для ЕКЗ — це 30-35 років. Потім із кожним роком шанси зменшуються.

Рішення народити дитину за допомогою штучного запліднення, звісно, непросте. Але якщо це єдина можливість стати батьками — зробіть це, і не вірте у міфи.

Фото - twitter

Діти "з пробірки" нічим не відрізняються від дітей, зачатих звичним способом — акушер-гінеколог

Новини по темі