Мобільний додаток

Шахта на окупованій території вибухнула через порушення техніки безпеки — представник омбудсмена

27.04.2019 р., 16:59

Вибух на шахті "Східкарбон" в окупованій частині Луганщини стався через порушення техніки безпеки, через що була перевищена концентрація метану. Про це розповів представник омбудсмена у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, передає "112.Україна".

"За моєю інформацією, вже є дані на 90%, що була перевищена концентрація газу метану. Тобто, була порушена система техніки безпеки і не проводилися роботи для того, щоб не було скупчення метану у виробках, де працюють люди. Потрібно постійно проводити профілактику, щоб цього не сталося", — зазначив він.

Крім того, вибух, за словами Лисянського, на шахті був не один — за першим потужним потужним вибухом послідувало два локальних. 

25 квітня на шахті "Східкарбон"  на території Лутугинського району Луганської області сталося кілька вибухів метану. Через бойові дії шахта не працювала з 2014 року, проте в січні 2018 року окупаційна влада відновила її виробничу діяльність. Споживачами вугілля, що видобувається на шахті, є Алчевський металургійний комбінат, а також металургійні підприємства Макіївки і Єнакієвого самопроголошеної "ДНР". 

Коли сталася аварія, працівники шахти викликали російських рятувальників, незважаючи на те, що українські перебували в 200 кілометрах від них. Через це чекати на порятунок довелося майже добу. 

Станом на 15:00 на поверхзню підняли тіла 17-х загиблих гірників. 

Фото: Радіо Свобода

Шахта на окупованій території вибухнула через порушення техніки безпеки — представник омбудсмена

Новини по темі