Мобільний додаток

Життя у стилі "нуль відходів": багаторазові чашки, еко-торбинки та компостування відходів

15.04.2019 р., 18:41

День екологічних знань сьогодні відзначається у всьому світі. Що таке життя у стилі "нуль відходів", в ефірі "ДеньПРО" розповіла Олександра Патлач, громадська активістка, волонтерка громадської організації "Зелена генерація", яка живе у стилі "zero waste".

Ведуча:

Марія Сизон

Олександра Патлач розповіла, що, навіть живучи у великому місті, цілком можна зменшувати кількість відходів до мінімуму.

"На якомусь етапі це стає справді цікаво і весело. Насправді, ніщо не заважає знайти собі і торбинки, і багаторазову чашку для кави, і різні багаторазові альтернативи, які можуть замінити одноразові речі, які щодня потрапляють на звалище. Тому головне тут – знайти свою мотивацію і аргументи для себе", – пояснила Олександра Патлач.

Еко-активістка розповіла, що живе у стилі "нуль відходів" вже майже два роки.

"Найскладніше – почати, тому раджу почати з невеличкого кроку: нехай це буде чашка для тієї ж кави. Для тих, хто турбується, що така чашка може коштувати задорого – не турбуйтеся, багато кав’ярень по всій Україні лояльно ставляться до тих, хто турбується про довкілля і навіть роблять знижку для тих, хто приходить зі своєю чашкою. На мапі Ecofriendlycafé в Інтернеті ви можете подивитися, де такі кав’ярні розташовані. І так чашка дуже швидко окупиться", – поділилась активістка.

Також Олександра Патлач радить придбати спеціальну багаторазову еко-торбинку для походів у магазин, щоб не користуватися поліетиленовими пакетами.

"Я думаю, що будь-хто, хто вперше піде з торбинкою в магазин, заходитиме туди з відчуттям білої ворони, а виходити з відчуттям, що він крутий, – ділиться активістка. – Головне не боятися, пам’ятати, що закон не забороняє вам купувати продукти в свою тару – в торбинки, в багаторазові контейнери".

Вдома активістка компостує органічні рештки у спеціальному компостері, який, як розповіла вона, можна без проблем придбати в інтернеті. Це робиться для того, щоб на звалищах було якомога менше органічного сміття від, наприклад, приготування борщу чи інших страв.

"Коли органіка в природі, вона природним чином компостується в природі і перетворюється на добриво. А коли перестелена пластиком органіка потрапляє на звалище там, без доступу кисню, починають відбуватися негативні процеси із виділенням метану. А метан у свою чергу є однією з причин пожеж на звалищах, глобального потепління, – пояснила Олександра Патлач. – Тому Європа до 2023 року відповідно до Директиви про поводження з відходами переходить на компостування. Це не дивацтво і не хобі, це нормальний стиль життя сучасного європейця".

Нагадаємо, львівські супермаркети запропонували покупцям купувати еко-торбинки та паперові пакети за зниженими цінами, щоби знизити використання пластику та поліетилену.

Фото pexels.com

Життя у стилі "нуль відходів": багаторазові чашки, еко-торбинки та компостування відходів

Новини по темі