Мобільний додаток

Для майбутнього президента дуже важливо, яка конфігурація буде в парламенті — Світлана Конончук

8.04.2019 р., 11:00

За два тижні до другого туру президентських виборів, у яких беруть участь Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Чому мовчить один з кандидатів, коли ми побачимо його команду, та чи можна створити в Україні "країну мрій"? Про це в ефірі Українського радіо говоримо з Світланою Конончук, виконавчою директоркою Українського незалежного центру політичних досліджень.

Ведучі:

Тамара Гусейнова

Дмитро Хоркін

"Журналісти зацікавлені в тому, щоб поспілкуватися з кандидатом. У випадку з Володимиром Зеленським, ми маємо справу з новим типом кампанії, коли вибори перетворюються на лицедійство, коли все довкола виборів перетворюється на карнавальну історію", — говорить Світлана Конончук.

На її думку, зустріч на дебатах — важлива, тому що вона розряджає ситуацію уникнення прямої розмови, один кандидат показує досягнення, які він має, інший — показує ту країну, яку хотів би мати.

"Вся відмінність у тому, що "країна мрій" не може з’явитися за помахом чарівної палички. Але це трохи популістична концепція", — вважає Світлана.

Більшої ваги експертка надає парламентським виборам, і тому, яка підтримка у президента буде у Верховній Раді.

"Навіть попри те, що у нього є право законодавчої ініціативи і певна візія на зміни, він не зможе їх реалізувати без підтримки. Потрібно мати парламентський майданчик для реалізації цих починань. Дуже важливо, яка конфігурація складеться в парламенті. Якщо говорити про підтримку Зеленського, як про суто протестний прояв, то це не означає, що на парламентських виборах в одномандатних округах його політична сила набере достаньо голосів", — підсумовує експертка.

Також вона висловлює побоювання щодо складу команди Зеленського, яку досі не представили широкому загалу, адже є інформація, що до її складу входять одіозні представники попередньої влади Партії Регіонів, такі як, наприклад Андрій Портнов чи Олена Лукаш.

"Навіть при проходженні його партії на виборах у парламент, може не бути досить рівномірного представлення в парламенті. З одного боку, він підтримує курс, з іншого боку, парламент може створити уряд, у якому президент не буде мати такого переконливого однозначного впливу. Тому можемо спрогнозувати, що будемо мати певне гальмування реформ, тому що одночасно змінити президента, уряд і парламент неможливо. Ми повинні бути готові і не покладати таких великих надій на "чудо", — вважає Світлана Конончук.

Центральна виборча комісія 7 квітня оголосила результати першого туру президентських виборів в Україні: Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів виборців, чинний президент Петро Порошенко 15,95%.  

Повторне голосування, другий тур президентських виборів, заплановане на 21 квітня. 

Слухайте більше тут.

 

Світлана Конончук, фото - facebook.com/svit.kononchuk

 Для майбутнього президента дуже важливо, яка конфігурація буде в парламенті — Світлана Конончук

Новини по темі