Мобільний додаток

Психіатр пояснила, чому депресію треба лікувати

15.03.2019 р., 15:09

Чим небезпечна депресія та чому її обов’язково треба лікувати, в ефірі програми "Без стереотипів" розповіла кандидат медичних наук, доцент, психіатр Світлана Нетрусова.

Ведуча:

Ірина Коваль

Про цей стан душі і тіла знають як відомі і заможні, так і прості смертні. "Слухай, в мене така депресія, я то плачу, то сміюся…" або ж "Я посварилася з коханим, і у мене депресія". Люди, ви серйозно? Жити у ХХІ сторіччі і досі вважати, що депресія – це просто поганий настрій?

У сучасному світі це одне з найвідоміших порушень психічного здоров’я. За офіційною статистикою на сьогодні у нашій країні більше мільйона людей, які мають такі проблеми. І це тільки ті, хто звертався по допомогу.

А тепер уявіть собі картину: ви приходите до лікаря, і розповідаєте, що впали в депресію, бо не купили нове взуття. Після такого психічний розлад може бути у лікаря.

Звісно, міфів про депресію існує дуже багато. Але головним міфом про неї є те, що депресію нібито не потрібно лікувати, бо це не хвороба.

"Якщо депресивний стан та втрата задоволення від життя продовжується постійно протягом двох тижнів – це вже привід звернутися за консультацією до спеціалістів. Просто поганий настрій треба лікувати відпочинком, позитивними емоціями, сном та переключенням на іншу діяльність, яка приносить задоволення, – пояснила психіатр. – Депресія може бути хворобою, яку обов’язково треба лікувати, інакше ми можемо втратити людину в соціальному плані, а також через суїцид".

Втрата енергії, смуток, безнадійність, безсоння та апатія – це тільки декілька основних симптомів депресії. Якщо ви дійсно помітили їх у своїх близьких – допоможіть їм вибратися з цього стану за допомогою спеціалістів.

Раніше біологиня розповіла, що таке "усміхнена депресія" і як її розпізнати.

Фото pixabay

Психіатр пояснила, чому депресію треба лікувати

Новини по темі