Мобільний додаток

Люди з орфанними захворюваннями пікетували Кабінет Міністрів (аудіо)

16.05.2018 р., 19:45

Громадська спілка "Орфанні захворювання в Україні" разом із пацієнтами з рідкісними та невиліковними захворюваннями пікетували сьогодні Кабмін.

Надати можливість регіонам закуповувати ліки для орфанних пацієнтів за тими програмами, за якими лікарські препарати закупровувались до запровадження Національного переліку медпрепаратів. З такою вимогою пікетували сьогодні Кабінет Міністрів громадська спілка "Орфанні захворювання в Україні" разом із пацієнтами з рідкісними та невиліковними захворюваннями.

На акції побувала наша кореспондентка Катерина Шевцова.

Нагадаємо, 2018-го року Міністерство охорони здоров'я затвердило Національний перелік лікарських засобів - короткий перелік життєво необхідних основних лікарських засобів з доведеною ефективністю, доступ до яких держава гарантує всім пацієнтам безоплатно при лікуванні у стаціонарі. З січня цього року медзаклади мають передусім закупити ліки за Нацпереліком, а вже після цього кожен лікувальний заклад може і має право закуповувати необхідні препарати, що не увійшли до нього. З проханням прокоментувати ситуацію Українське радіо звернулось до Міністерства охорони здоров'я і Центру Громадського здоров'я при МОЗ. Відповіді на запит до МОЗ станом на 18-ту годину отримано не було. Керівник прес-служби Центру Громадського здоров'я при профільному міністерстві Ольга Захарченко, сказала, що коментувати такі питання уповноважене профільне відомство.

Катерина Шевцова. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Люди з орфанними захворюваннями пікетували Кабінет Міністрів (аудіо)

Новини по темі