Мобільний додаток

Білий Дім продовжує тиснути на Росію (аудіо)

5.04.2018 р., 18:32

Білий дім продовжує тиснути на Росію. Сьогодні очікується запровадження нових санкцій проти російських олігархів у рамках закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій". Про це повідомляє Reuters. Крім того, за інформацією телеканалу CNN, спеціальний прокурор Роберт Мюллер допитав двох російських олігархів, які прибули до США.

Вашингтон працює над зменшенням можливостей Російської Федерації розповсюджувати пропаганду на території США та втручатися у виборчі процеси в цій країні. Цьому сприятиме, зокрема, скорочення дипломатичного персоналу Росії у США, сказав під час останнього публічного виступу в ролі радника американського Президента з нацбезпеки Герберт Макмастер.

Нові санкції можуть вплинути на людей, наближених до російського Президента. Як сказав Українському радіо політолог Тарас Березовець, ця кампанія має продемонструвати російським олігархам, що Путін не в змозі захистити їх від санкцій Заходу.

Команда спеціального прокурора Роберта Мюллера нині перевіряє можливість фінансування виборчої кампанії Дональда Трампа російськими бізнес-елітами. Зокрема, Мюллер допитав двох російських олігархів, які в’їжджали до США. Іншому громадЯнину РФ, який останнім часом не відвідував Сполучені Штати, спецпрокурор надіслав запит і запропонував йому добровільно поділитися наявними у нього даними та надати документи, які цікавлять слідство. Про це повідмляє Сі-Ен-Ен. Продовжує експерт Майдану закордонних справ Олександр ХарА.

Наприкінці січня Мінфін США оприлюднив Кремлівську доповідь — список російських політиків і олігархів, які мають зв’язки з Путіним. Як засвідчила статистика Райфайзенбанку, за місяць російські багатії вивели з Російської Федерації понад вісім мільярдів доларів. За один день після публікації списку сумарні втрати російських компаній склали понад мільярд доларів. Появі нових доказів у справі про втручання Росії в американські вибори має посприяти видача США російських хакерів. Нагадаю, наприкінці березня чеська влада передала Вашингтону росіянина Євгенія Нікуліна, який підозрюється в атаці на сайти американських компаній Лінкедін, Дропбокс та Формспрінг.

Олена Богданьок, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Білий Дім продовжує тиснути на Росію (аудіо)

Новини по темі