Мобільний додаток

Петро Порошенко і Володимир Єльченко свідчили у суді (аудіо)

21.02.2018 р., 21:03

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко і Президент Петро Порошенко свідчили у суді зі сторони звинувачення у справі про державну зраду Віктора Януковича.

Володимир Єльченко, який на початку російської експансії у березні 2014 року був послом України в Росії, повідомив, що коли розпочалися заворушення в Криму, посольство зверталося до офіційних органів Росії з проханням пояснити, що відбувається на півострові, але відповіді не надходило. Володимир Єльченко також розповів, що отримав у секретаріаті ООН копії листа-звернення екс-президента Віктора Януковича до Кремля, де той просить застосувати російські війська в Україні. Документи, за його словами, були надіслані до військової прокуратури та Міністерства закордонних справ.

Петро Порошенко свідчив дистанційно - у режимі онлайн-конференції із Адміністрації Президента.

Докладніше про перебіг судового засідання Тетяна Власенко:

"З ранку будівля суду оточена правоохоронцями, працюють сапери і поліцейські зі службовими собаками. Потрапити всередину приміщення можна через рамки металошукачів. Правоохоронці оглядають речі, заглядають під верхній одяг. Перед входом до судової зали одяг жінок у окремій кімнаті оглядають жінки-поліцейські, затримують активістку групи Фемен. Так готувалися до приїзду в суд Президента Петра Порошенка. Після початку засідання - прокурори клопочуть про надання свідчень Главою держави дистанційно у режимі відео-конференції. Судді клопотання задовольняють. Петро Порошенко розповідає, що особисто відвідував Крим наприкінці лютого 2014 за дорученням тодішнього виконувача обов'язків президента Олександра Турчинова і на власні очі бачив там так званих "зелених чоловічків".

На прохання захисту Петро Порошенко також пояснив і чому не прийшов на допит безпосередньо до суду.

Трохи більше години давав свідчення Президент. Після того, як сторона захисту поставила йому запитання про відпочинок на Мальдівах, головуючий суддя припинив допит Президента через відсутність запитань по суті. Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк каже, сторона захисту підготувала зо дві сотні питань, а змогла поставити менше десятка. Тому клопотатимуть про повторне надання свідчень Президентом.

Сторона захисту побоялася ставити запитання по суті Петру Порошенку, заявив прокурор Руслан Кравченко. Далі суд перейде до заслуховування свідків зі сторони захисту".


Прослухати репортаж:


Тетяна Власенко. Українське радіо.Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Петро Порошенко і Володимир Єльченко свідчили у суді (аудіо)

Новини по темі