Мобільний додаток

Радбез ООН обговорить гуманітарну ситуацію в Сирії (аудіо)

22.01.2018 р., 12:14

Сьогодні Рада безпеки ООН обговорить гуманітарну ситуацію в районі сирійського міста Афрін після того, як турецькі війська розпочали військову операцію в анклаві, де компактно проживають
курди.


Президент Туреччини Реджеп Ердоган ухвалив рішення про напад на сирійський кантон одразу після заяви полковника Збройних сил США Томаса Віла про створення на турецькому кордоні спеціальних загонів із числа курдів, яких Анкара вважає терористами.

Директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос нагадує, що частина сирійських курдських повстанців ще з радянських часів фінансується з Москви, якій вигідно внести розкол у відносини Анкари та Вашингтона.

Прослухати


Додамо, що частина курдських повстанців, яка розміщується в місті Афрін, пов’язана з "Робітничою партією Курдистану". Ця структура визнана терористичною на території Туреччини.

Нагадаємо, з 1978 року бойовики цієї організації фінансуються Кремлем. У 2016 році у Москві відкрили диппредставництво так званого сирійського Курдистану. У церемонії брали участь бойовики, які незаконно захопили окремі території Донбасу.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Радбез ООН обговорить гуманітарну ситуацію в Сирії (аудіо)

Новини по темі