Словацькі роботодавці б'ють на сполох (аудіо)

Словацькі роботодавці б'ють на сполох (аудіо)

У Словаччині відчувається нестача кваліфікованої робочої сили майже у всіх сферах економіки. Роботодавці б'ють на сполох і намагаються знайти працівників в інших країнах.

Про причини такої ситуації розповідає наша власна кореспондентка у Братиславі Тетяна Зубро:
             
"Однією з головних проблем зростаючої словацької економіки є нестача кваліфікованої робочої сили. Проблему тепер доводиться розв’язувати менеджерам - персоналістам не тільки в Братиславі, а й в інших великих містах республіки.

Закордонні інвестори та підприємства створюють нові робочі місця. Однак потрібно усвідомлювати той факт, що в цьому регіоні не завжди знайдеться необхідна кількість фахівців і висококваліфікованих робітників. Це може призвести до негативних наслідків, адже фірми не зможуть вчасно виконувати замовлення та розширюватися. Виходом із ситуації стає пошук працівників за кордоном.

Згідно з даними уряду, в Словаччині офіційно працює майже 46 тисяч іноземців. Найбільше працівників приїжджає з Сербії. Щодо причин нестачі кваліфікованої робочої сили, то, на думку словацьких аналітиків, їх декілька. Серед головних, як це не парадоксально, саме високі темпи економічного зростання, нижчий рівень заробітної плати в Словаччині у порівнянні з сусідніми країнами. Багато словаків у пошуках кращої зарплати їдуть працювати в сусідні Австрію, Чехію і далі на Захід".

Тетяна Зубро з Братислави, для Українського радіо.

Прослухати репортаж 


Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!