Україну інтегрують в Європейський дослідницький простір

Україну інтегрують в Європейський дослідницький простір

На початку листопада МОН представить проект "Дорожньої карти" інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA). Нині триває активний етап його підготовки.

Про це йшлося під час зустрічі робочої групи з формування "Дорожньої карти", повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

"Ми взяли за приклад австрійську Дорожню карту, насамперед її структуру і загальні принципи. У нашій Дорожній карті ми також опишемо поточну ситуацію, наші цілі, що ми маємо зробити для їх досягнення, якими будуть індикатори змін тощо. Ми повинні зосередитися на конкретних кроках, які наблизять нас до європейських стандартів. У підсумку цей документ має змінити ті підходи до сфери науки, які сьогодні є в державі", - наголосив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.

До складу робочої групи увійшли 60 експертів, які представляють МОН, інші міністерстві та органи влади, Верховну Раду, НАН, галузеві академії, виші, міжнародні та громадські організації тощо.

Розробка Дорожньої карти відбуватиметься згідно 6 пріоритетів: ефективні національні дослідницькі системи; оптимальна транснаціональна кооперація та конкуренція; відкритий ринок праці; гендерна рівність у дослідженнях; оптимальні обмін та трансфер наукових знань; міжнародна кооперація.

Затвердити "Дорожню карту" планують до кінця року. Її прийняття - один із пріоритетів Уряду на 2017 рік.

Нагадаємо, Європейський науковий простір (ERA) - система науково-дослідних програм інтеграції наукових ресурсів в Євроcоюзі. Вона є частиною більш розвиненої Європейської зони знань, в якій головними виступають дослідження, освіта та інновації. Найкращим засобом розвитку ERA є обмін стратегіями на національному і регіональному рівнях.