Гоня: "Інколи треба розізлитися, щоб зробити щось дуже важливе"

Гоня: "Інколи треба розізлитися, щоб зробити щось дуже важливе"

Гоня – український репер із загостреним почуттям справедливості. Артисту не потрібна корона, а лише віддані слухачі, які теж прагнуть бачити в інших – щирих і справжніх людей. 

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь репер презентував пісню "Сад" та поговорив з ведучою Ксенією Івась про метафоричність нового треку, гнів як рушійну силу змін і майбутній концерт у Києві.

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба Гоні

У мене загострене відчуття справедливості, страждаю, якщо щось відбувається не так, якщо люди щось неправильно розуміють чи роблять

Гоню, ти пам'ятаєш, що робив 24 лютого 2022-го? 

Як сьогодні: ранок, всі телефонують, кажуть, що почалася війна. Я вдягнувся, зібрав найнеобхідніші речі. Думав, що війна – це коли ти виходиш на вулицю і тобі вже треба захищатися, вбивати ворога, але все трошки не так відбувається, як виявилося. Пішов у ТЦК, але мене не взяли. Пішов в адміністрацію. Кажу: "У нас є приміщення. Ми будемо робити шелтер, бо люди вже їдуть до Львова з Києва, з-під обстрілів". І ми буквально за два дні зробили на чотири поверхи пункт гуманітарної допомоги, обладнали його всім необхідним. Навіть не думав, що зможемо, але все відбувалося на адреналіні. Ми два тижні майже не спали, бо весь час приймали людей, перенаправляли, надавали допомогу. Потім почали укомплектовувати військових, які вирушали на фронт. 

Ти презентуєш пісню "Сад". Які сенси приховані в ній? 

"Сад" – це дуже складна історія. Я писав пісню від людини, яку зачинили в чотирьох стінах, ніби як в психлікарні. І от вона живе у своїй бульбашці, а поміж того ходять якісь люди, працівники психлікарні, заважаючи перебувати людині в її світі. Така метафора стосується мого світу, країни, куди хтось може залізти й щось там зламати. Це нервує, заважає зібратися. Тобто у пісні "Сад" йдеться про все, що відбувається зараз навколо нас. 

У композиції є слова про те, що "заважає гнів". Що тебе найбільше гнівило останнім часом?

Гадаю, як і всіх – несправедливість. У мене загострене відчуття справедливості. Страждаю, якщо щось відбувається не так, якщо люди щось неправильно розуміють чи роблять, або чогось не роблять, коли мають можливості. Мене це бісить найбільше.

Як щодо праведного гніву? Він може існувати? Чи не здається тобі, що варто гнів скеровувати в раціональне річище? 

Так, думаю, гнів може бути рушійною силою, вихідною точкою для чогось корисного. Інколи нам треба розізлитися, щоб зробити щось дуже важливе. Тільки не слід трощити все підряд і втрачати розум. 

З ким ти створював трек "Сад", хто тобі робив біти?

Це все записано з живими інструментами: трубами, ударними, гітарою. Музикою займався Паша YASKI, з яким ми відкрили лейбл Africa Records. Вимучували цей трек десь пів року, напевно.  

Гоню, розкажи про свій майбутній концерт в Києві. Якою буде програма 8 березня? Кого з гостей чекати на сцені? 

Будемо ми, буде Polamav, а також мій друг і колега за лейблом Міша Правильний. Виступатимемо в межах однієї суцільної програми, яка поділена блоками. Ми цей формат вже затестили на концерті у Львові. Вийшло чудово, люди зацінили. Тому, думаю, і в Києві все буде круто.

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.