"День, якого не повинно бути": новий плей-лист на YouTube-каналі Радіо Промінь

"День, якого не повинно бути": новий плей-лист на YouTube-каналі Радіо Промінь

На офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь опубліковано поетичний проєкт "День, якого не повинно бути", що був створений до першої річниці широкомасштабного вторгнення росії в Україну. 

У проєкті поезію про війну виконали: Павло Вишебаба, Ірина Цілик, Світлана Поваляєва, Максим Кривцов, Микола Кулініч, Світлана Горова, Наталя Лелюх, Роман Коляда, Ада Роговцева, Сергій Жадан, Олена Гусейнова, Тетяна Власова.

 

На фото: Ада Роговцева, авторка Лілія Лилик, Радіо Промінь

"Радіо Промінь завжди було площадкою для Артистів, а в цьому проєкті, ми вирішили надати можливість "прямої мови" Поетам. Бо саме вони складають у слова наш біль і наші переживання, продукують нові сенси, щодня плекають Перемогу, і вселяють віру в краще майбутнє для всіх українців, для військових, для мирних, для всіх. І саме вони, все частіше є авторами пісень, які звучать в етері радіостанції. "День, якого не повинно бути" — сучасні українські поети вперше з власною лірикою. Кожне вимовлене слово в цьому проєкту, це не просто звук, це відзеркалення сенсів і емоцій, які Автор сам закладав у поезію. Нам вдалось створити дуже потужний і емоційний документ епохи війни", — каже авторка та продюсерка проєкту "День, якого не повинно бути" Лілія Лилик.

Павло Вишебаба – військовий, екоактивіст, музикант, письменник. 

Ірина Цілик – українська кінорежисерка, письменниця, авторка поетичних і прозових творів, кіносценаріїв. Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Світлана Поваляєва – українська письменниця, журналістка. Мама Романа Ратушного. 

Максим Кривцов – поет, фотограф, громадський діяч, доброволець. Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня, посмертно.

Микола Кулініч – поет, служить у лавах ЗСУ.

Людмила Горова – поетеса, письменниця. Авторка культової пісні "Буде тобі враже".

Наталя Лелюх – практикуючий акушер-гінеколог вищої категорії, блогерка, письменниця.

Роман Коляда – журналіст, теле та радіоведучий, поет, піаніст-імпровізатор.

Ада Роговцева – акторка театру та кіно. Народна артистка України, Народна артистка СРСР, Герой України. Кавалерка ордена княгині Ольги, ордена "За заслуги". Лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка.

Сергій Жадан – письменник, поет, перекладач, громадський діяч, фронтмен гурту "Жадан і Собаки". У березні 2022 року висувався на Нобелівську премію з літератури.

Олена Гусейнова – поетеса, журналістка, радіоведуча.

Тетяна Власова – поетка та співачка, популяризаторка поезії.